Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Martin Barre

Martin Barre

Martin BarreOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Martin Barre to brytyjski muzyk rockowy, który przez lata współpracował z grupą Jethro Tull. Recenzencji opisują jego brzmienie jako “trudne” i “skomplikowane” podkreślając przy tym niezwykła zdolność do komponowania melodii oraz solówek gitarowych.

O Martinie Barre

Martin Barre urodził się 17 listopada 1946 roku w Kings Heath w Anglii. Jego ojciec był inżynierem, który wolny czas poświęcał grze na klarnecie. Martin Barre w pierwszym swoim etapie kształcenia muzycznego grał na flacie, następnie pod wpływem gry Barney’a Kessela odkrył swoją miłość do muzyki gitarowej.

Gitarzysta Jethro Tull

Martin Barre był gitarzystą Jethro Tull od 1968 do 2012 roku. Brzmienie i gra Barre'a były niezaprzeczalnie głównym czynnikiem sukcesu grupy. Natomiast mistrzowski popis Martina w tytułowym utworze z albumu „Aqualung” sprawił, że jego solówka gitarowa została okrzykniętą jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej, a sam Martin Barre otrzymał przepustkę to panteonu słów. W 1988 roku jego gra płycie „Crest of a Knave” przyniosła mu nagrodę Grammy.

 

Oprócz Jethro Tull, Martin współpracował z wieloma innymi artystami m.in.: Paulem McCartneyem, Philem Collinsem, Garym Moore'em i dzielił sceny z legendami, takimi jak Jimi Hendrix, Led Zeppelin i Pink Floyd.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie zespołu Martin Barre był gitarzystą?
Martin Barre był gitarzystą Jethro Tull od 1968 do 2012 roku.
Czy gitarzysta otrzymał nagrodę Grammy?
Tak, 1988 roku za album „Crest of a Knave”.
Z jakimi muzykami współpracował Martin?
Oprócz Jethro Tull, Martin współpracował z wieloma innymi artystami m.in.: Paulem McCartneyem, Philem Collinsem, Garym Moore'em i dzielił sceny z legendami, takimi jak Jimi Hendrix, Led Zeppelin i Pink Floyd.
Jaki jest najważniejszy album w karierze artysty?
„Jethro Tull – Aqualung”.
Kiedy debiutował zespół Jethro Tull?
Jethro Tull debiutowali albumem „This Was" wydanym w 1968 roku, ale przełomowa okazała się właśnie druga płyta „Stand Up". Na zmianę w brzmieniu, która zaowocowała pierwszym miejscem na brytyjskiej liście przebojów, wpłynęło zatrudnienie nowego, fenomenalnego gitarzysty Martina Barre'a.
Kiedy i gdzie urodził się Martin Barre?
17 listopada 1946 w Birmingham w Anglii.
Z jakimi zespołami, oprócz Jethro Tull, był związany Martin Barre?
The Moonrakers, The Motivation, The Penny Peeps, Gethsemane.

Fani lubią też

Zobacz też