Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Phil Collins

Phil Collins

Phil CollinsSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
73 lata
data urodzenia:
30.01.1951
miejsce urodzenia:
Londyn, Wielka Brytania
dyscyplina:
muzyk, aktor
social media:

Opis

Phil Collins urodził się w 1951 roku w Londynie. Od dziecka uwielbiał muzykę i grę na perkusji. Przejawiał także talent aktorski. Jako nastolatek zagrał w kilku filmach. Wraz z kolegą stworzył zespół „The Real Thing”.

 

W 1970 roku odpowiedział na ogłoszenie zespołu Genesis, która poszukiwała perkusisty i wokalisty. Collins okazał się być dla zespołu powiewem świeżego powietrza, ponieważ zaczęli odnosić spore sukcesy, wydając pięć albumów studyjnych czy koncertując po Stanach Zjednoczonych.

Phil Collins i zespół Genesis

Po odejściu Petera Gabriela w 1975 roku, Collins został liderem grupy. Dzięki tej zmianie, styl Genesis stał się bardziej przystępny dla szerszej publiczności. W 1978 roku zespół składający się z Phila Collinsa, klawiszowca Tony'ego Banksa oraz gitarzysty Mike'a Rutherforda wydał płytę „And Then There Were Three”. Album pokrył się złotem, a pochodzący z niej singiel „Follow You Follow Me” stał się ich pierwszym amerykańskim hitem radiowym.

 

W międzyczasie Phil Collins współpracował z jazz bandem „Brand X” i zaczynał rozwijać solową karierę. W 1981 roku wydał swój pierwszy album solowy - „Face Value” z hitem „In The Air Tonight”, a rok później kolejny - „Hello, I Must Be Going” z piosenkami takimi jak „You Can't Hurry Love” czy „I Don't Care Anymore”.

 

W 1985 roku Phil Collins ponownie zawojował listy przebojów albumem „No Jacket Required”. Solowy dorobek artysty zamyka płyta „Going Back” z 2010 roku, zawierająca covery muzyki soulowej. Łącznie Collins sprzedał ponad 100 milionów płyt na świecie.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Raph_PH, CC-BY-SA 2.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Phil Collins?
Philip David Charles Collins, urodzony 30 stycznia 1951 roku w Londynie, jest angielskim piosenkarzem, kompozytorem, autorem tekstów oraz producentem muzycznym.
Jaką muzykę tworzy Phil Collins?
Phil Collins tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock progresywny, pop czy jazz-rock.
Jaki był pierwszy album Phila Collinsa?
Pierwszym albumem artysty jest "Face Value", który został wydany 9 lutego 1981 roku. Czasopismo muzyczne "Teraz Rock" wystawiło płycie ocenę 5 na 5.
Z jakimi artystami współpracuje Phil Collins?
Phil Collins współpracował z takimi artystami jak Robert Plant, Brian Eno, John Cale, Robert Fripp, Peter Gabriel czy John Hackett.
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna Phila Collinsa?
Phil Collins swoją karierę muzyczną rozpoczynał jako perkusista, najpierw w rockowej grupie Flaming Youth, później w Genesis.

Fani lubią też

Zobacz też