Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

ShataQS

Sprawdź wydarzenia
ShataQSOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

ShataQS to polska artystka, wokalistka i autorka tekstów znana głównie z popularnych programów telewizyjnych. Tworzy muzykę będącą połączeniem reggae, soulu i funku, która, choć nie należy do głównego nurtu, jest świetnie przyjmowana przez publikę.

Historia ShataQS

ShataQS, a w zasadzie Małgorzata Kuś, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, urodziła się w 1982 roku. Muzyka była zawsze bliska jej sercu, dlatego swoją edukacją pokierowała tak, aby wykształcić się w tym kierunku. Z tego względu ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Mając zaledwie 13 lat, ShataQS wzięła udział w popularnym programie emitowanym przez TVP2 - "Szansa na Sukces". Artystka nie tylko dotarła do finału, ale także go wygrała. Na tym nie zakończyła swojej przygody z talent show. Już 10 lat później pojawiła się w "The Voice of Poland". Tym razem jednak bez większych sukcesów. Kolejne podejście do telewizyjnych formatów było dla niej natomiast zdecydowanie bardziej łaskawe. Wraz z sześcioosobowym zespołem została laureatką "Must Be the Music. Tylko muzyka" w 2013 roku.

W tym samym roku ShataQS wydała także swój pierwszy minialbum, który zapoczątkował jej solową karierę. Doświadczenie sceniczne i obycie z muzyką sprawiło, że artystka szybko przebiła się spośród innych piosenkarzy i piosenkarek. I to nawet pomimo tworzenia poza głównym nurtem.

ShataQS w swojej muzyce czerpie z doświadczenia, które zdobyła w trakcie pobytu w Nowym Yorku oraz Tokio. Współpracowała tam m.in. z Shailą Jordan czy Iwawo Furusawą, a także występowała w broadwayowych produkcjach. W wywiadzie dla Polskiego Radia wspomina, że kilkuletnie życie na trzech kontynentach o odmiennej kulturze pozwoliło jej przekonać się o dużej indywidualności ludzkiej. "Kiedy piszę, skupiam się właśnie na próbie rozróżniania tych wszystkich elementów, na człowieku" - dodaje ShataQS.

ShataQS: dorobek muzyczny

ShataQS debiutowała w 2013 roku poprzez wydanie EP-ki "The Colors I Know". Natomiast pierwszy album studyjny wypuściła 2 lata później. Był to "Mr.ManKind", po którym przyszedł czas na "Fenixa" z 2019 roku. Najnowszy krążek artystki nosi natomiast tytuł "Weda" i ujrzał światło dzienne na początku 2023 roku. Na płycie znalazło się 12 utworów. Są to:

 • "Serce",
 • "Mogę",
 • "Przysłowianki",
 • "Lustro",
 • "Woda",
 • "Wilczyca",
 • "Zmiana",
 • "Demon",
 • "Ogród",
 • "Ptaki",
 • "Weda",
 • "Dokąd".

Album zawiera charakterystyczne dla artystki utwory o szukaniu siebie. Z pewnością nie są to jednak sztampowe kawałki, których pełno w popularnych stacjach radiowych. ShataQS zachwyca swoją umiejętnością wyciągania głębi muzyki i wykorzystywania jej w ten sposób, aby przekazać słuchaczom to, co piękne.

Najpopularniejsze występy ShataQS

ShataQS nie jest artystką z głównego nurtu muzycznego, więc nie występuje tak często jak inni popularni artyści. Jej przesiąkniętą wrażliwością muzykę uwielbiają jednak jej fani, którzy mają okazję ją posłuchać na koncertach w całej Polsce. Do tej pory artystka pojawiła się w takich miejscach jak klub 2progi w Poznaniu, Kino Kosmos w Szczecinie, klub Niebo w Warszawie czy w klub Parlament w Gdańsku.

Z kim współpracowała ShataQS?

ShataQS ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jej kolaboracji z takimi artystami jak:

 • GOORAL - we współpracy artystów powstał utwór "Cały ten świat",
 • Warsaw Afrobeat Orchestra, W. Grozdew-Kołacińska, Dele Sosimi, Kaleta - we współpracy artystów powstał utwór "Beautiful".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się ShataQS?
Prawdziwe imię i nazwisko ShataQS to Małgorzata Kuś.
Ile lat ma ShataQS?
ShataQS urodziła się w 1982 roku, a więc w 2023 roku skończy 41. lat.
Skąd pochodzi ShataQS?
ShataQS pochodzi z Ząbkowic Śląskich, czyli miasta położonego na Dolnym Śląsku.
Jak nazywa się najnowsza płyta ShataQS?
Najnowsza płyta ShataQS powstała w 2023 roku i nosi tytuł "Weda".
Z kim współpracuje ShataQS?
ShataQS ma na swoim koncie współprace m.in. z takimi artystami jak GOORAL, Warsaw Afrobeat Orchestra, W. Grozdew-Kołacińska, Dele Sosimi czy Kaleta.

Fani lubią też

Zobacz też