Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Izabela Trojanowska

Izabela Trojanowska

Izabela TrojanowskaSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
69 lat
data urodzenia:
22.04.1955
miejsce urodzenia:
Olsztyn
dyscyplina:
Aktorka (filmowa, serialowa i teatralna), piosenkarka rockowa, autorka tekstów i projektantka mody
social media:

Opis

Izabela Trojanowska to urodzona 22 kwietnia 1955 roku w Olsztynie polska aktorka i piosenkarka. W latach 80. była wielką gwiazdą i symbolem seksu. Wygrywała niemalże wszystkie plebiscyty, jej albumy rozchodziły się w błyskawicznym tempie, a piosenki nie chciały znikać z czołowych miejsc list przebojów. Miała tłumy wiernych wielbicieli, które zrzeszały jej fan cluby w całej Polsce.

Płyty Izabeli Trojanowskiej 

Wydała sześć płyt- ostatni z nich "Na skos" pochodząca z 2016 roku, nagrana została wspólnie z Janem Borysewiczem z zespołu Lady Pank. Piosenkarka wylansowała wiele przebojów na przykład: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, "Wszystko czego dziś chcę", „Karmazynowa noc”, „Brylanty” oraz „Obce dni”.

 

Jako aktorka najbardziej kojarzona jest z serialem "Klan", w którym gra od 1997 roku. Izabela Trojanowska występowała na najważniejszych polskich festiwalach, na których wielokrotnie była też nagradzana. Współpracowała miedzy innymi z Budką Suflera, zespołem Mafia, wspomnianym Janem Borysewiczem, Tadeuszem Nalepą i wieloma innymi polskimi twórcami. Artystka wciąż jest aktywna koncertowo.

 

W 1971 zaprezentowała utwory „Jeszcze uboga, a już łaską tknięta” i „Za polami krzyż u wsi” na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie, podczas którego wygrała nagrodę im. Maksymiliana Kolbego, którą wręczył jej kardynał Karol Wojtyła. W tym samym roku za utwór „Niebieski len” zdobyła nagrodę Związku Kompozytorów na VII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Była też laureatką nagrody za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „O czym marzą zakochani”.

Koncerty Izabeli Trojanowskiej

Artystka nieprzerwanie występuje na scenie. Koncerty Izabeli Trojanowskiej nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród jej fanów. 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też