Grażyna Łobaszewska

Grażyna Łobaszewska

Grażyna Łobaszewska to jedna z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej. Uważana jest za jedną z najbardziej popularnych wokalistek jazzowych i popowych. Urodziła się 20 lipca 1952 roku w Gdańsku. Wokalistka i autorka tekstów od najmłodszych lat była związana ze światem muzyki. Artystka w klasie fortepianu ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Gdańsku. Jednak jej serce czuło, że śpiew to coś, co kocha najbardziej. Kontynuowała więc swoją edukację muzyczną w Studiu Piosenki Polskiego Radia i Telewizji w swoim rodzinnym mieście, pod czujnym okiem mistrzyni, Renaty Gleinert.

 

Rok 1971 stał się przełomowym w karierze Grażyny Łobaszewskiej, zadebiutowała na estradzie podczas Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. To moment, od którego kariera artystki nabrała dynamicznego tempa. W 1972 roku artystka przeniosła się do Poznania, opuszczając swoje rodzinne miasto i zmieniając swoją codzienność.  Była jedynym z czołowych głosów w chórkach znanych artystów. W 1974 roku oraz w latach kolejnych artystka brała udział w słynnym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobywając popularność oraz liczne grono fanów, Grażyna Łobaszewska podbiła Polską scenę muzyczną, będąc po dziś dzień wzorem do naśladowania dla wielu artystów całego świata. 

Dorobek artystyczny Grażyny Łobaszewskiej

Pierwszą płytą w dorobku artystycznym wokalistki jest "Ergo Band" (z zespołem o tej samej nazwie), która ukazała się w 1978 roku. Rok później światło dzienne ujrzał krążek Senna opowieść Jana B (wydana we współpracy z zespołem Crash). 1982 rok przyniósł "Something Beautiful, But Not Expensive" oraz "Every Day a Trial". W 1984 roku wokalistka wydała płytę o nazwie Solo i w Duecie. W 1988 roku powstała najbardziej popularna płyta artystki o nazwie "Brzydcy"W 1997 roku wydany został album Kolędy, który nagrano wraz z Mieczysławem Szcześniakiem. Jubileuszowy 2000 rok zainspirował do wydania płyty "Złota Kolekcja - Czas nas uczy pogody". 2006 rok zaowocował wydaniem zmysłowego albumu "Prowincja" jest piękna, w 2009 roku powstały "Zimowe Sny", a w 2010 roku "Dziwny jest...", we współpracy z Ajagore. Sentymentalną płytę o nazwie "Przepływamy", wydano w 2012 roku, a ostatni dotychczasowy krążek, wokalistka oddała w ręce swoich miłośników w 2017 roku z zespołem Ajagore, noszący nazwę "Sklejam się". Sporych rozmiarów dorobek artystyczny pozwolił na obserwację i podziwianie niespotykanego talentu wokalistyki. 

Zdobyte nagrody

Artystka w 1976 roku zdobyła swoją pierwszą znaczącą nagrodę dziennikarzy na 14. KFPP  w Opolu, za wykonanie utworu Nocny spacer. Artystka wciąż próbowała swoich sił w prestiżowym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej, w którym w 16 edycji z utworem Zwierciadło czasu, zdobyła trzecią nagrodę. W 2012 roku, w trakcie gali wręczenia "Złotych mikrofonów", Grażyna Łobaszewska otrzymała Srebrny Medal "Zasłużony w kulturze Gloria Artis". Oprócz tego artystka może poszczycić się licznymi wyróżnieniami, zasiada także w jury w licznych konkursach i festiwalach. 

Inspiracje i powiązani artyści

Grażyna Łobaszewska swoją drogę artystyczną rozpoczynała w chórkach znanych, polskich artystów, takich jak Halina Frąckowiak, Elżbieta Wojnowska czy Wojciech Skowroński. W latach 1975-1977 znana wokalistka była związana z grupą S-26 Andrzeja Ellmanna. Nie sposób nie wspomnieć także o jej współpracy z zespołem Ergo Band, z którym brała udział także w koncertach za granicą. Lista artystów, z którą współpracę nawiązała artystka, jest naprawdę spora. Wymienić należy m.in.: Janusza Komana, orkiestrę Zbigniewa Górnego czy  grupę Doktora Q Tadeusza Klimondy. Inspirację dla twórczości Grażyny Łobaszewskiej stanowiła od zawsze szeroko pojęta muzyka jazz. Wokalistka nagrała utwory z czołowymi muzykami tego gatunku, Januszem Skowronem czy Krzysztofem Ścierańskim

Najnowszy dorobek artystyczny artystki wiąże się z polskim zespołem folkowo- rockowym Ajagore

Najważniejsze występy artystki

Jeden z najbardziej znaczących występów artystki miał miejsce podczas 18 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w konkursie "Premier", z najsłynniejszym utworem w jej dorobku artystycznym Czas na uczy pogody. Występ nie ujrzał jednak światła dziennego w telewizyjnej retransmisji. Pomimo tego, utwór po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. Z całą pewnością ważny w karierze artystki był udział w festiwalach jazzowych w Dani, Szwecji, Hiszpanii czy w polskich miastach - Krakowie, Wrocławiu czy Kaliszu. Znaczące dla kariery solowej artystki były także trasy koncertowe w USA i Francji. Artystka wystąpi też 29 lipca na Ladies' Jazz Festival w Gdyni.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Grażyna Łobaszewska: Rebekka Baken, Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Tanita Tikaram,

 

Grażyna Łobaszewska - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Grażyna Łobaszewska wystąpi w: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Toruniu, Bielsku-Białej
  • Zdecydowanie najbardziej popularnym utworem w dorobku artystycznym jest "Czas na uczy pogody" oraz "Brzydcy".
  • Przepiękny tekst do utworu "Czas nas uczy pogody" napisał Jacek Cygan.
  • Najnowsza płyta artystki pochodzi z 2017 roku i nosi nazwę "Sklejam się".
  • Wokalistka Grażyna Łobaszewska wraz ze swoim mężem (kierownikiem zespołu Ergo Band) mają syna Michała. Małżeństwo jednak nie przetrwało próby czasu.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Grażyna Łobaszewska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Grażyna Łobaszewska BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Grażyna Łobaszewska feat. Stanisław Soyka - Czas nas uczy pogody

zwiń rozwiń i KUP BILET

Toruń
01.12
czwartek, 19:00
Sala CKK Jordanki
sprawdzanie dostępności
od 70 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Bielsko-Biała
03.12
sobota, 19:00
Cavatina Hall
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 100 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Katowice
04.12
niedziela, 18:00
Katowice Miasto Ogrodów
sprawdzanie dostępności
od 80 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Poznań
sprawdzanie dostępności
od 130 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
12.12
poniedziałek, 19:00
Kino Kijów Centrum
sprawdzanie dostępności
od 90 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Poznań
27.10
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/