Dorota Miśkiewicz

Dorota Miśkiewicz

Dorota Anna Miśkiewicz to polska wokalistka, kompozytorka, skrzypaczka i autorka tekstów. Przyszła na świat 12 września 1973 roku w Kłodzku. Jej ojcem jest saksofonista jazzowy Henryk Miśkiewicz, natomiast brat Michał gra na perkusji. Artystka od roku 2018 zajmuje pierwsze miejsce ankiety Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategorii  "Wokalistka".

Dorota Miśkiewicz- kariera

Wokalistka w 1997 roku ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec. Co ciekawe, w 1994 roku zaczęła już współpracę z wybitnym artystą jazzowym Włodzimierzem Nahornym. Nagrała z nim 4 płyty: "Kolędy Na Cały Rok" (1995), "Nahorny-Szymanowski Mity" (1997), "Nahorny-Chopin Fantazja Polska" (2000), oraz "Nahorny-Karłowicz Koncert" (2002). Nagrała ponad 10 płyt jako solistka oraz członkini zespołów, natomiast kolejnych 10 stworzyła jako wokalistka sesyjna. Nagrywała z wieloma znanymi muzykami jak Tomasz Stańko. Została także zaproszona do śpiewania wraz z Cesarią Evorą, na jej płycie Rogamar. Dorota Miśkiewicz koncertowała także ze słynnym Nigelem Kennedym w Wiedniu oraz Belgradzie. Była uczestniczką wielu festiwali w kraju oraz ma za sobą mnóstwo koncertów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jako kompozytorka oraz autorka tekstów zadebiutowała w 2002 roku, wówczas na rynku ukazała się jej pierwsza płyta "Dorota Miśkiewicz Goes To Heaven- Zatrzymaj się". To właśnie za ten album została nominowana do Fryderyka w kategorii Jazzowy album roku. Zespół towarzyszący artystce w nagraniu przejął nazwę Goes To Heaven, jest to także anglojęzyczny tytuł utworu- Blisko niebo.

 

W 2004 roku piosenka "W małych istnieniach" dostała się do konkursu premier na festiwalu w Opolu. Co ciekawe, wokalistka nie miała wtedy podpisanego żadnego kontraktu z wytwórnią płytową. Kawałek ten znalazł się na płycie "Pod rzęsami", której premiera miała miejsce 24 października. Wcześniej można było posłuchać piosenki tytułowej, stworzonej we współpracy z Grzegorzem Turnauem. Była ona elementem ścieżki dźwiękowej do filmu "Zakochany anioł". Płytę "Pod rzęsami" promował utwór "Poza czasem", którego autorką tekstu jest Magda Czapińska. Album zawiera utwory smoothjazzowe, a gościnnie wystąpili w nim: Paweł Zarecki, Robert Kubiszyn, Marek Napiórkowski, Henryk Miśkiewicz, Robert Luty.

 

22 września 2008 roku pojawiła się trzecia płyta wokalistki "Caminho", na której pojawił się brazylijski perkusista Guello i pianista jazzowy Marcin Wasilewski. W tworzeniu albumu brał udział także Grzegorz Turnau i Grzegorz Markowski. Płytę promuje utwór "Magda, proszę" zaprezentowana na Festiwalu w Opolu, która zajęła drugie miejsce z głosowania Jury. Utwór dedykowany był Magdzie Czapińskiej, natomiast drugą piosenką promującą płytę jest "Budzić się i zasypiać (z tobą)". Autorami tekstów piosenek na płycie są przede wszystkim Dorota i Michał Rusinek, aczkolwiek do piosenki "Jeśli chcesz spokojnie życie przejść" napisała Karolina Kozak.

 

Dorota Miśkiewicz tworzy muzykę będącą mieszanką różnych gatunków. Eksperymentuje z jazzem, popem, muzyką bałkańską, brazylijską, afrykańską i poważną. Dorota Miśkiewicz to artystka nostalgiczna, staroświecka, lubiąca poszukiwania i eksperymenty. Charakteryzuje się piosenkami nastrojowymi, lirycznymi i trudnymi do jednoznacznego sklasyfikowania, jeśli chodzi o gatunek muzyczny. Na scenie wokalistka jest charyzmatyczna i dobrze nawiązuje kontakt z publicznością. Jest nie tylko piosenkarką, ale też autorką i kompozytorką wielu piosenek, które śpiewa. To także ambasadorka wspierająca kampanię społeczną Legalna Kultura.

Dorota Miśkiewicz- albumy

 • 2002 rok- "Zatrzymaj się", 
 • 2005 rok- "Pod rzęsami",
 • 2008 rok- "Caminho", 
 • 2012- rok- "ALE",
 • 2013 rok- "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci",
 • 2016 rok- "Best of", 
 • 2016 rok- "Piano.pl" (Universal Music).

Dorota Miśkiewicz- występy

Dorota Miśkiewicz występowała na wielu festiwalach takich jak: Festiwal w Opolu, Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting "Złota Tarka", Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, Jazz Rally w Dusseldorfie, Ingolstaedter Jazz Tage, Wielkanocny Festiwal im. Ludwika van Beethovena, Edynburg Jazz&Blues Festiwal, Festiwal Sacrum-Profanum. 29 lipca wystąpi też, wraz ze swoim ojcem, Henrykiem Miśkiewiczem, na Ladies' Jazz Festival, który odbędzie się w Gdyni.

Dorota Miśkiewicz- nagrody

Artystka otrzymała nominację do Fryderyków w roku 2002, 2009 i 20014. Ponadto, w 2016 roku uzyskała nominację a kategorii osobowość roku do nagrody Koryfeusza Muzyki Polskiej.

Dorota Miśkiewicz- współpraca z artystami

Dorota Miśkiewicz to artystka wszechstronna o wielu umiejętnościach. Z tego względu była często zapraszana do współpracy, także z artystami z innych krajów. Wokalistka współpracowała z takimi muzykami, jak: Cesaria Evora, Stefano Bollani, Nigel Kennedy, Jan Wróblewski, Tomasz Stańko, Wojciech Młynarski, Grzegorz Turnau, Jerzy Wasowski, Ewa Bem, Anna Maria Jopek, Kuba Badach, Wojciech Waglewski.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Dorota Miśkiewicz: Tanita Tikaram, Natalia Grosiak, Joao de Sousa, Remna, Aga Zaryan, Juanita Euka, Rebekka Baken, Anna Maria Jopek, Tito Paris, Diana Vilarinho, Ola Jas, Bastarda Trio, Grażyna Łobaszewska,

 

Dorota Miśkiewicz - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Dorota Miśkiewicz wystąpi w: Wrocławiu
 • Artystka pochodzi z Kłodzka.
 • Artystka ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
 • Współpracowała między innymi z Cesarią Evorą, Nigelem Kennedym czy Grzegorzem Turnaem.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dorota Miśkiewicz
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Dorota Miśkiewicz BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Wrocław
11.12
niedziela, 18:00
Narodowe Forum Muzyki
sprawdzanie dostępności
od 140 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/