Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Tanita Tikaram

Tanita Tikaram

Tanita TikaramOpisWydarzeniaTanita Tikaram - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Tanita Tikaram to urodzona w 1969 roku w Münster w Niemczech brytyjska piosenkarka oraz autorka piosenek w stylu popowo-folkowym. Wychowywała się w Basingstoke w południowej Anglii. Jest młodszą siostrą aktora Ramona Tikarama. Obecnie mieszka w Londynie, w dzielnicy Primrose Hill.

Rozwój kariery muzycznej Tanity Tikaram 

Tanita Tikaram swoją karierę muzyczną zaczęła rozwijać bardzo wcześnie, a jej popowo-folkowe piosenki pokochała publiczność na całym świecie, a Tanita końcem lat 80. zyskała ogromną sławę. Jej największym hitem, jest "Twist In My Sobriety", który pochodzi z debiutanckiej płyty artystki Ancient Heart, która pochodzi z 1988 roku. Na płycie Taniki Tikaram można było usłyszeć instrumenty takie jak obój i flugelhorn, a oprócz tego w jej centrum tkwił ciemny, niemal pochmurny głos, który mocno kontrastował z młodością artystki.

Krążek tak surowy i melancholijny w tamtych czasach był czymś nowym, a mimo to sprzedał się w 5 milionach egzemplarzy. To z niego pochodzą cztery wielkie przeboje. Pierwszy: „Good Tradition,” dotarł do pierwszej dziesiątki, zaś następny „Twist in My Sobriety” okazał się tak wielkim sukcesem, że znalazł się w repertuarze kilkunastu innych artystów, w tym u Lizy Minnelli.

Wydarzenia

Tanita Tikaram - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tanita Tikaram?

Miejscowości, w których Tanita Tikaram wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Bielsko-Biała.

Fani lubią też

Zobacz też