Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Koncerty Jazz i Blues Ladies' Jazz Festival 2024

Ladies' Jazz Festival 2024

19-21.07.2024 Gdynia

Organizator: Modern Look Sp. z o.o.

Ladies' Jazz Festival 2024BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Gdynia

Stacey Kent - Ladies' Jazz Festival 2024
piątek
19.07.2024
17:00

Stacey Kent - Ladies' Jazz Festival 2024

Gdynia, Teatr Muzyczny w Gdyni
Fabia Rebordao - Ladies' Jazz Festival 2024
sobota
20.07.2024
17:00

Fabia Rebordao - Ladies' Jazz Festival 2024

Gdynia, Teatr Muzyczny w Gdyni
Kayah Jazzayah - Ladies' Jazz Festival 2024
niedziela
21.07.2024
17:00

Kayah Jazzayah - Ladies' Jazz Festival 2024

Gdynia, Teatr Muzyczny w Gdyni
Take 6 - Ladies' Jazz Festival 2024
niedziela
21.07.2024
20:00

Take 6 - Ladies' Jazz Festival 2024

Gdynia, Teatr Muzyczny w Gdyni

O wydarzeniu

NOWE OGŁOSZENIE: Kayah Jazzayah na 20. Lecie Ladies’ Jazz Festival!

 

Jublieuszowy XX Ladies’ Jazz Festival ogłasza: Kayah Jazzayah, Fabia Rebordao, Stacey Kent i Take 6 gwiazdami kolejnej edycji festiwalu!

Kayah Jazzayah

Nowy projekt Kayah, stworzony specjalnie na tegoroczny “Ladies’ Jazz Festival”. 

W programie znajdą się zarówno te najbardziej znane hity Kayah w zupełnie nowych, wyjątkowych, jazzowych aranżacjach, jak i inne, które od zawsze nosiły potencjał jazzowy, a teraz dostały nowe życie.

Nie zabraknie także znanych jazzowych standardów, nie tylko amerykańskich, bo w końcu Polska też stoi pięknymi jazzowymi evergreenami, które Kayah lubi najbardziej.

W składzie zespołu artystki, znajdą się wybitni artyści sceny jazzowej - Jan Smoczyński, pianista kompozytor i producent muzyczny wielu jej projektów, wywodzący się z jazzowego środowiska, ale mający bardzo szerokie zainteresowania muzyczne, co pozwala mu na tworzenie wysmakowanych międzygatunkowych muzycznych kolaży. Sekcję rytmiczną tworzą absolutnie światowi muzycy, od lat filary topowych zespołów (m. in. Marcin Wasilewski Trio, Tomasz Stańko, Aga Zaryan, Piotr Wojtasik): Michał Barański i Michał Miśkiewicz. Obydwaj posiadają unikatowe brzmienie, a ich zaproszenie do projektu jest zawsze gwarancją powiewu świeżości, ale i zapowiedzią obcowania z muzyką wysmakowaną, gdzie nacisk na brzmienie, sprężystość rytmu i muzykalność to baza, na której snują piękne opowieści. Tradycyjnie, wokalnie towarzyszyć będzie Kayah jej wieloletnia chórzystka - Iwona Zasuwa - dzieląca z nią scenę już 25 lat.

KAYAH

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych polskich artystów. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Znana z takich wielkich przebojów jak „Po co”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij”, Ramię w ramię” czy niedawnego singla do filmu „Chłopi” - „Jesień-Tańcuj”.  Swój debiutancki autorski album “Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 11 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, Jaka Ja Kayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała, Kayah & Royal Quartet, Transoriental Orchestra i świąteczny „Gdy pada śnieg”).

W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. W 2007 roku wydała DVD „Kayah - MTV Unplugged”, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej wszystkie płyty otrzymały status Złotej lub Platynowej, a nawet Diamentowej.

Współpracowała i współpracuje m.in. z takimi światowymi artystami, jak Goran Bregović, Cesaria Evora, Teofilo Chantre, Idan Raichel, Elida Aimeida, czy Yasmin Levy.

Fabia Rebordao

Fabia Rebordao to nie tylko nazwisko, to marka i znak jakości występów najwyższej próby. Są znawcy stawiający Fabię w jednym rzędzie z Aną Mourą i Marizą. Czy w ogóle sens mają takie dywagacje i subiektywne określenia? Pewne jest jedno: Fabia Rebordao jest jedną z najważniejszych gwiazd współczesnej sceny fado. Śpiewała w klubach i na stadionach. Koncertowała w Bukareszcie, Paryżu i w nowojorskim Cornegie Hall. Prócz swej wielkiej miłości – Amalii Rodrigues, wielbi kabowerdyjską mornę, brazylijską bossę, bluesa, jazz. Ta mnogość inspiracji przy jednoczesnym dążeniu do perfekcji, talencie, pięknym głosie i traktowaniu występu dla publiczności jako SHOW, czyli wydarzenie, które ma zostać w duszach i umysłach słuchaczy na dłużej sprawiają, że już teraz jest to artystka kompletna, wybitna i nietuzinkowa.

My zaś na Ladies’ Jazz Festival 2024 w Gdyni będziemy mogli doświadczyć jej fenomenu, zachwycić się jej głosem, docenić moc i charyzmę. Posłuchać muzyki pięknej i oryginalnej, do tego w wykonaniu najwyższej próby, a zarazem z humorem, bez zadęcia, bez gatunkowych barier narzucanych przez samozwańczych purystów. Gdy pierwszy raz gościła w Polsce 5-6 lat temu, zaskoczyła publiczność m.in. swą wersją Niemenowego przeboju Pod papugami. Bez względu na to, co przygotuje tym razem, będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłym, oryginalnym i pamiętnym wydarzeniu kulturalnym i jak to nie jeden już raz na Ladies’ Jazz Festival bywało, będziemy mieli o czym wnukom opowiadać!

Stacey Kent 

Stacey Kent to niezaprzeczalnie gwiazda Ladies’ Jazz Festival. Jej nie tylko polska, ale i światowa kariera ruszyła z kopyta od koncertu na pierwszym Ladies’ Jazz Festival w Gdyni w 2005 roku: kontrakt z Blue Note, nominacje do Grammy, tytuły i nagrody dla niej samej, dla jej kolejnych płyt, piosenek, mnogość koncertów w najważniejszych salach koncertowych świata. Na samym Ladies’ Jazz Festival gościła trzykrotnie, za każdym razem w innej formule, w innej sali koncertowej, za każdym razem wzbudzając zasłużone zachwyty nad głosem, możliwościami interpretacyjnymi, klimatem utworów, tekstami.

Od początku koncertuje z mężem, saksofonistą Jimem Tomlisonem. Prócz swoich własnych albumów okrasza też kolejne płyty Jima i tam także zostawia cudowne perły jak choćby jej pamiętna interpretacja Gentle Rain.

Stacey śpiewa po angielsku, francusku, włosku i portugalsku. I każdy z tych języków zna, uczyła się by lepiej wiedzieć i czuć o czym śpiewa, by pełniej te pieśni interpretować. Nie dziwią więc sukcesy Stacey w Brazylii, Francji, Włoszech. Nie dziwi jej status gwiazdy na całym świecie.

Na dniach jej dyskografia powiększyła się o rewelacyjny album Summer Me, Winter Me. Jeśli jeszcze do tej pory nie poznali jej Państwo, to uprzedzamy, to uzależnia, a przeżycia z jej koncertu pozostają na całe życie.

Take 6

Ale jak to? Ale jak tak można? Take 6 najbardziej utytułowana, najczęściej nagradzana grupa wokalna świata na XX Ladies’ Jazz Festival? Toż to sami mężczyźni?!?!?

Od 1987 roku, gdy wraz z ich pierwszą płytą pojawiła się nazwa Take 6 zespół podbił świat i utrzymuje uwielbienie wśród miłośników soulu, jazzu, pop, gospel. To najbardziej gorąca nazwa wśród zespołów wokalnych w całym układzie słonecznym. To kwintesencja jakości, wielkości, czystości wykonania. To pewnik genialnego show, wspaniałego kontaktu z publicznością, niespotykanych gdzie indziej wrażeń muzycznych, estetycznych i emocjonalnych.

Take 6 uświetnią dwudziestą edycję Ladies’ Jazz Festival w Gdyni. Swym występem złożą hołd genialnej publiczności, fantastycznym damom jazzu i piosenki, które do tej pory występowały na scenach Ladies’ Jazz Festival, artystkom, dzięki którym Muzyka przez wielkie M ma właśnie takie oblicze, jakie ma. Które wniosły do świata kultury i sztuki tak wiele tak pięknych i niepowtarzalnych wartości i doznań.

Co sprawia, że ten festiwal trwa tak długo? Odpowiedzi są bezpośrednie i proste: wiara, przyjaźń, szacunek i miłość do muzyki, wyjątkowy projekt, jak najlepsze

w danych warunkach wykonanie, profesjonalizm. Nie bójmy się jednak powtórzyć: szacunek i miłość do muzyki to podstawa, to podstawa również fenomenu Take 6.

I to właśnie także Take 6 będą gwiazdami XX Ladies’ Jazz Festival w niedzielę, 21 lipca 2024 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni od 20:00.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też