Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Gorillaz

Gorillaz

GorillazSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Essex, Wielka Brytania
dyscyplina:
Zespół rockowy (rock alternatywny, indie rock) oraz popu/rapu alternatywnego
social media:

Opis

Gorillaz to brytyjski zespół powstały w 1998 roku. Grupę założona została przez znanego z zespołu Blur Damona Albarna i rysownika Jamie'go Hewletta.

Kariera zespołu Gorillaz 

Znakiem rozpoznawczym Gorillaz jest ich wizerunek - występują jako wirtualne, komiksowe postaci. Dodatkowo, poza życiem koncertowym, również prezentują się w wirtualnym świecie. Poza założycielami skład kolektywu uzupełniają: 2-D – wokal, klawisze; Noodle – gitary; Russel Hobbs – perkusja; Murdoc Niccals - bas.

 

Muzyka Gorillaz to alternatywny rock, w którym odnajdziemy elementy indie, alternatywy, rapu czy innych gatunków. Zespół ma na koncie dziesięć wydawnictw w tym: jedną EP-kę, cztery albumy kompilacyjne z przeróbkami i jedną składanką singli oraz pięć albumów studyjnych - ostatni Humanz (2017). Największe przeboje Gorillaz to: Amarillo, Clint Eastwood, Feel Good Inc., Dare, 68 State, Saturn Barz, Melanholy hill i wiele innych.

Koncerty Gorillaz

Gorillaz to jeden z najbardziej popularnych zespołów na świecie. koncerty Gorillaz przyciągają fanów z całego świata. Podczas ich występów można usłyszeć najlepszą muzykę wykonywaną na żywo.

 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Gorillaz?
Zespół Gorillaz jest angielskim zespołem muzycznym, który swoje początki ma w 1998 roku. Zespół cechuje nietypowy, wirtualny image.
Jaką muzykę tworzy zespół Gorillaz?
Gorillaz tworzą muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock alternatywny, indie rock oraz rap alternatywny.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Gorillaz?
Obecnymi członkami zespołu Gorillaz są Damon Albarn oraz Jamie Hewlett.
Jaki był pierwszy album zespołu Gorillaz?
Zespół Gorillaz swój debiutancki album wydali 26 marca 2001 roku. Album promowany był przez piosenkę "Clin Eastwood". Płyta zdobyła nominację do Mercury Prize, ale wycofano ją na życzenie zespołu.
Czy zespół Gorillaz występował w Polsce?
Gorillaz po raz pierwszy w Polsce wystąpili 14 czerwca 2017 roku w Warszawie, następnie 18 czerwca w Katowicach w ramach trasy koncertowej promującej album Humanz. Zespół wystąpił również podczas Open'er Festival w 2018 roku.

Fani lubią też

Zobacz też