Remna

Remna

Muzyka afro-pop, z uwagi na odległość geograficzną, nie jest szczególnie znana w Polsce. Mimo to - a może nawet właśnie dlatego - warto się nią zainteresować. Jednym z przedstawicieli tego gatunku muzycznego jest Remna. Co warto wiedzieć na temat tego artysty? 

Kim jest Remna?

Remna to młody, ambitny muzyk o egzotycznym pochodzeniu (Gwinea Bissau, Capo Verde). W początkowym okresie życia, szczególnie w okresie nastoletnim i wczesnej dorosłości, wokalista ten podróżował – wraz z rodziną – między innymi po Środkowej Afryce, Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, a także krajach Europy Zachodniej (w tym w szczególności po takich państwach jak Francja i Portugalia). Wojaże te były realizowane nie tylko w celach rozrywkowych – ważną rolę odgrywało także poznawania stylów w muzyce z różnych zakątków świata. Last but not least, podróże pozwoliły artyście na nawiązanie kontaktów biznesowych.

 

Przełom dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku to czas, w którym kariera sceniczna Remny nabrała tempa. To właśnie w tym okresie artysta zaczął występować zarówno we francuskich klubach jazzowych, jak i na międzynarodowych festiwalach muzycznych (w tym na przykład u boku YOUSSOU N’DOUR).

 

W 2004 roku Remna wraz z towarzyszącymi mu muzykami uzyskał prestiżową nagrodę w konkursie Tremplin Bacstage. Artysta zajął pierwsze miejsce na podium, wygrywając rywalizację z ponad dwoma tysiącami innych zespołów. Z kolei 2005 rok to zajęcie miejsca w półfinale w cenionym konkursie EMERGENZA oraz tytułu laureata (DÉFI JEUNES 2005).

 

Rok 2007 przyniósł wydanie debiutanckiego albumu "Saltana". Następne lata to udział w kolejnych wydarzeniach muzyki afro/pop, w tym na przykład w koncercie dedykowanym swojemu ojcu (José Carlos Schwarz & Orlando Panter). W ramach tego festiwalu Remna wystąpił wraz z kilkudziesięcioma innymi artystami (Eneida Marta, Mario Lucio czy Raizi Di Polon to tylko niektórzy z nich).

 

2011 rok to kolejny sukces, czyli udział Remny w 3. Edycji festiwalu Kriol Jazz.

Płyty wydane przez Remnę - na co warto szczególnie zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o twórczość tego artysty, to jest ona bogata i różnorodna. Na uwagę zasługują między innymi takie płyty jak:

  • "Saltana" – jest to debiutancka płyta Remny, której wydanie przyczyniło się do przyspieszenia kariery muzycznej tego artysty,
  • "Zona Zero", w której artyście towarzyszą inni wokaliści, w tym na przykład Eneida Marta oraz Karyna Gomez. Według krytyków album Zona Zero to udany powrót Remny do stylu charakterystycznego dla początków jego kariery.

Przełomowym rokiem w karierze okazał się rok 1999. To właśnie wtedy artysta zdecydował się na występowanie w charakterze solisty. Następne lata to dalszy rozwój tego ciemnoskórego wokalisty, który grał jako support na koncertach Ayo oraz Lokuay Kanza. Wydarzenia te sprawiły, że Remna stał się bardziej rozpoznawalny na współczesnym rynku muzycznym.

Jaki styl muzyczny reprezentuje Remna?

Artysta ten tworzy na pograniczu takich nurtów muzycznych jak m.in. afro oraz pop. Twórczość Remny to umiejętne połączenie lekkości oraz egzotyki. Rytmy te doceni z pewnością każdy, kto szuka niecodziennych dźwięków oraz zmysłowości, której próżno szukać na przykład w muzyce europejskiej lub amerykańskiej.

Remna - jakie utwory artysty są godne zapamiętania?

Można analizować działalność artystyczną wokalisty poprzez pryzmat całych albumów, ale to, na co zwraca się uwagę podczas słuchania muzyki, to przede wszystkim piękno pojedynczych utworów. Nie inaczej jest w przypadku Remny.

 

Jeśli chodzi o tworzone przez niego utwory, to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie kawałki jak:

  • "Kerensa" – utwór uczuciowy, ze spokojnym wokalem "Remny" zdobył sobie uznanie internautów,
  • "Kal Koldadi" – teledysk do tego utworu jest nietypowy. Zmysłowe ruchy artysty, umiejętnie dobrana kolorystyka – wszystko to stanowi jedynie tło dla wolnych, ale nietuzinkowych rytmów muzyki tworzonej przez "Remnę".

Wyżej wymienione tytuły to tylko niektóre spośród wszystkich kawałków artysty, których warto posłuchać. Mają one na chwilę obecną (lipiec 2022) niewiele wyświetleń na YouTube – "Remna", mimo że zdobywa sobie coraz większe uznanie na rynku muzycznym, wciąż pozostaje nieznany szerszej publiczności.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Remna: Natalia Grosiak, Dorota Miśkiewicz, Juanita Euka, Anna Maria Jopek, Tito Paris, Diana Vilarinho, Ola Jas, Bastarda Trio, Joao de Sousa,

 

Remna - Często zadawane pytania

  • Remna to artysta reprezentujący gatunek muzyczny afro-pop. Jego muzykę cechuje lekki, zmysłowy styl oraz egzotyczny charakter.
  • Jeśli chodzi o twórczość Remny, to do interesujących albumów muzycznych należą między innymi: Saltana oraz Zona Zero.
  • Kerensa oraz Kal Kolaldi to przykładowe utwory, których warto posłuchać, jeśli chcesz poznać muzykę tego afrykańskiego artysty.
  • Muzyk Remna w ramach swojej działalności kooperuje m.in. z takimi wokalistami jak Eneida Marta czy Mario Luco.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Remna
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/