Grzegorz Markowski

Grzegorz Markowski

Grzegorz Markowski to polski artysta, który urodził się w 1953 roku w Józefowie. Jest piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. Od 1980 roku jest wokalistą zespołu Perfect.

Grzegorz Markowski początki kariery

Swoją karierę rozpoczął od śpiewania w amatorskiej grupie Watabah, później jako wokalista w Studio Piosenki ZAKR. W latach 70. występował w Teatrze na Targówku, w tym czasie uczył się tez śpiewu w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Okólniku i w zespole Victoria Singers, później nazwanej Vox. Artysta nagrał też motyw do serialu „07 zgłoś się”. W 1978 roku otrzymał nagrodę za interpretacje utworu „Little Things” podczas festiwalu piosenki Iternetional Song Contest w Castlebar w Irlandii. Występował też w na festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Jeden z egzemplarzy singla dotarł do Bogdana Olewicza i Zbigniewa Hołdysa, którzy zaproponowali mu współpracę .

 

W latach 1980-1983 był wokalistą zespołu Perfect, później nawiązał współpracę z zespołami Hazard i Samolot. W 1987 wydał solowy debiutancki album „Kolorowy telewizor”. W 1993 roku wrócił do zespołu Perfect jako wokalista, po tym jak Krzysztof Hołdys rozwiązał z nim współpracę. W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej i promowanie polskiej kultury przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Grzegorz Markowski
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/