Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Grzegorz Markowski

Grzegorz Markowski

Sprawdź wydarzenia
Grzegorz MarkowskiSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
70 lat
data urodzenia:
23.09.1953
miejsce urodzenia:
Józefów
dyscyplina:
wokalista rockowy
social media:

Opis

Grzegorz Markowski to polski artysta, który urodził się w 1953 roku w Józefowie. Jest piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. Od 1980 roku jest wokalistą zespołu Perfect.

Grzegorz Markowski początki kariery

Swoją karierę rozpoczął od śpiewania w amatorskiej grupie Watabah, później jako wokalista w Studio Piosenki ZAKR. W latach 70. występował w Teatrze na Targówku, w tym czasie uczył się tez śpiewu w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Okólniku i w zespole Victoria Singers, później nazwanej Vox. Artysta nagrał też motyw do serialu „07 zgłoś się”. W 1978 roku otrzymał nagrodę za interpretacje utworu „Little Things” podczas festiwalu piosenki Iternetional Song Contest w Castlebar w Irlandii. Występował też w na festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Jeden z egzemplarzy singla dotarł do Bogdana Olewicza i Zbigniewa Hołdysa, którzy zaproponowali mu współpracę .

 

W latach 1980-1983 był wokalistą zespołu Perfect, później nawiązał współpracę z zespołami Hazard i Samolot. W 1987 wydał solowy debiutancki album „Kolorowy telewizor”. W 1993 roku wrócił do zespołu Perfect jako wokalista, po tym jak Krzysztof Hołdys rozwiązał z nim współpracę. W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej i promowanie polskiej kultury przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też