Diana Vilarinho

Diana Vilarinho

Diana Vilarinho to młoda piosenkarka urodzona 15 października 1997 roku, która pochodzi z Portugalii. Przygoda artystki z muzyką zaczyna się w wieku 7 lat. Wtedy to młoda Diana za namową mamy miała wybrać zajęcia dodatkowe. Padło na lekcje śpiewu. Piosenkarka zaczęła od śpiewania najpopularniejszych wówczas piosenek. 

Początki Diany Vilarinho

Z fado Diana Vilarinho pierwszy raz miała styczność w wieku 9 lat. Artyści specjalizujący się w tym gatunku mieszkają w domach fado. Piosenkarka zamieszkała w nich po ukończeniu 15. roku życia, co pozwoliło jej na dalszy rozwój. Dzięki temu artystka w kolejnych latach brała udział w największych festiwalach, współpracowała z najsłynniejszymi artystami z gatunku fado, a także wydała swoją pierwszą płytę.

Dokonania Diany Vilarinho

Młoda piosenkarka wydała swoją pierwszą płytę w 2018 roku. Artystka miała okazję śpiewać w słynnych domach fado. Oprócz tego miała ona również okazję trzykrotnie uczestniczyć w najsłynniejszym festiwalu fado o nazwie "Caixa Alfama Lisboa", który odbywał się w regionie, z którego pochodzi artystka. Dodatkowo jej głos mogli usłyszeć widzowie Festiwalu Noches de Fado. Na obu wydarzeniach publika była oczarowana głosem młodej wokalistki i przyjęła jej występ z ogromnym entuzjazmem.

Diana Vilarinho - inspiracje 

Piosenkarka na samym początku swojej twórczości a największą inspirację uznawała Ana Moura, a w szczególności jej utwory, które zostały wykonane na pierwszej płycie. W kolejnych latach do tego grona dołączyli również Maria José da Guia oraz Carlos do Carmo. Wszystkie spośród wymienionych artystów są cenieni wśród miłośników gatunku fado.

Najpopularniejsze występy Diany Vilarinho

W ostatnich latach artystka miała szansę wykonywać utwory w takich miejscach jak Teatr Akzent w Wiennie oraz wielokrotnie w Teatro Capitólio w Lizbonie. Oprócz tego artystka miała okazję od wielu lat występować, wykonując swoje utwory w portugalskiej telewizji, a także największych Domach Fado. Artystka miała również okazję wiele razy występować w nieco bardziej kameralnych okolicznościach w mniejszych Domach, czy popularnych lizbońskich klubach. To nie jedyne sceny, na których występowała utalentowana artystka. Wykonywała ona swoje utwory m.in.Teatro Tivoli, czy Cinema São Jorg. Podczas występów piosenkarce na scenie towarzyszy akustyczna, portugalska oraz akustyczna gitara basowa. Zdarza się, że występom artystki towarzyszy również pianino, a także altówka. Co jest charakterystycznym elementem utworów z gatunku fado.Albumy

 

Debiutancki album artystki został zatytułowany "Diana Vilarinho". Do najpopularniejszych utworów na płycie można zaliczyć m.in. "Quadras Soltas (Fado Idanha)", "Garras dos Sentidos (Fado Menor)", "Escadinhas da Saúde", czy "Bendita Saudade (Fado Bragança)". Łącznie na płycie znalazło się 10 utworów różnej długości od 2. do 6. minut. Sam album został wydany we współpracy z wytwórnią Sony Music Entertainment. Dzięki współpracy z największymi artystami gatunku utwory podkreślają wszystkie największe atuty w głosie wokalistki. 

Dorobek artystyczny

Dużą popularność wśród internautów zyskały takie utwory, jak "Estas Quadras Que Vos Deixo", czy "À janela dos teus olhos", które mają kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Oprócz tego wśród dokonań artystki można wymienić m.in. zajęcie pierwszego miejsca na festiwalu Grande Noite do Fado. Artystka nagrodę tą otrzymała na wczesnym etapie kariery, bo w 2008 roku, kiedy to miała 10 lat. Wymieniając dorobek artystki, nie można nie wspomnieć o jej debiutanckiej płycie, która ukazuje wielki talent piosenkarki oraz zebrała wiele pochlebnych opinii ze strony słuchaczy.

Diana Vilarinho - powiązani artyści

Debiutancka płyta artystki powstała we współpracy z wieloma kompozytorami. Wśród nich można wymienić m.in. takie nazwiska jak: Nazaré, Pessoa, czy Luis de Melo. Za dźwięk gitary odpowiadał Bernardo Couto. Z kolei na altówce grał Pedro Soares, a dźwięk basu powstał dzięki Francisco Gasparowi. 

 

Samym producentem płyty jest Ricardo Ribeiro, który jest wokalistą wykonującym utwory fado od wielu lat. Z pewnością cenną wiedzą podczas tworzenia płyty służyła Carminho, która słynie wśród miłośników muzyki fado.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Diana Vilarinho: Natalia Grosiak, Dorota Miśkiewicz, Remna, Juanita Euka, Anna Maria Jopek, Tito Paris, Ola Jas, Bastarda Trio, Joao de Sousa,

 

Diana Vilarinho - Często zadawane pytania

  • Diana Vilarinho to młoda artystka, która ma obecnie ukończony 24. rok życia.
  • Nieodłączną częścią życia Diana Vilarinho jest pomoc innych. W wieku 18 lat piosenkarka miała okazję wyjechać na wolontariat do Indii.
  • Premiera debiutanckiego albumu miała miejsce 1 października 2021 roku.
  • Diana Vilarinho pochodzi z Lizbony, stolicy Portugalii.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Diana Vilarinho
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/