Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival

Czerń

Sprawdź wydarzenia
CzerńSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Warszawa
dyscyplina:
Zespół metalowy (death metal, sludge metal, post-metal)
social media:

Opis

Czerń to utworzona w 2013 roku w Warszawie polska grupa metalowa (death metal, sludge metal, post-metal). Muzyka zespołu Czerń jest pełna agresywnych i mrocznych brzmień, szaleństwa, zawziętości oraz artystycznych eksperymentów (związanych m.in. ze zmianą tempa).

Styl i najważniejsze postacie kapeli Czerń

Kapela Czerń istnieje na polskim rynku muzycznym od kilku dobrych lat i z biegiem czasu przeszła metalową metamorfozę. Śmiało można rzec, że grupa eksperymentowała już chyba z każdą odmianą muzyki metalowej i praktycznie w każdej odsłonie prezentuje się równie imponująco. Dzięki temu artyści nie mogą narzekać na brak fanów.

Wierni słuchacze lubią ich muzykę i doceniają to, że potrafią się dla nich zmieniać, zgodnie z panującymi trendami i otaczającą ludzi rzeczywistością.

Najważniejszymi postaciami w całej historii metalowej kapeli Czerń są m.in.: Bernard Sierakowski, Arkadiusz Lerch, Jan Fronczak, Łukasz Zając, Grzegorz Napora i Dariusz Andrzejewski.

EP-ka z 2014 roku

Muzyczny debiut zespołu Czerń miał miejsce w okolicach 2014 roku, kiedy to metalowi muzycy zdecydowali się na opublikowanie EP-ki „Nie ze skały, a ze strachu”, z dość oryginalnie nazwanymi numerami… „I”, „II”, „III”, „IV” oraz „V”. Ciekawy zabieg – prawda?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że grupa świetnie łączy ze sobą najcięższe odmiany metalu, post-hardcore czy też post-metal punk.

Współpraca z kapelą Kaldera

Po pierwszej EP-ce przyszła pora na współpracę z grupą Kaldera. Na rynku pojawił się wtedy tzw. split z numerami „Kres”, „Las” oraz „Rzeka” (plus Sypek Hard to Breathe).

Kolejne krążki

W latach 2020-2022 zespół Czerń pracował nad wyraz intensywnie, czego efektem były dwa wspaniałe krążki:

  • „Zgliszcza” (2020) – utwory „Strach”, „Widmo”, „Zgliszcza”, „Krzyk” oraz „Radość?”,
  • „Czerń” (2022) – „Gorsze miejsce”, „Półśrodek”, „Wartości”, „Pustka”.

Kapela zaczęła zyskiwać coraz większe grono metalowych odbiorców, rozwijając swoją działalność nie tylko na scenie, ale też w mediach społecznościowych.

Koncerty

Gdzie najwierniejsi fani zespołu Czerń mogli podziwiać go na żywo? Było już wiele takich miejsc, w tym m.in. Warszawa, Kraków, Rzeszów czy też Lublin.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy założono grupę muzyczną Czerń?
Metalowa grupa Czerń została założona w 2013 roku w Warszawie. Jej ulubione gatunki muzyczne to m.in. sludge metal, death metal, post-metal, hardcore metal oraz post-metal punk.
Jacy artyści są najważniejszymi postaciami w całej historii zespołu Czerń?
Najistotniejszymi postaciami zespołu Czerń (biorąc pod lupę okres od początku istnienia metalowej kapeli) są m.in.: Jan Fronczak, Bernard Sierakowski, Łukasz Zając, Arkadiusz Lerch, Grzegorz Napora i Dariusz Andrzejewski.
Z jakich numerów znana jest kapela Czerń?
Kapela Czerń jest znana przede wszystkim z takich kawałków, jak: „Półśrodek”, „Pustka”, „Wartości”, „Gorsze miejsce”, „Strach”, „Zgliszcza”, „Rzeka”, „Radość?”, „Krzyk” czy też „Widmo”.
Jakie krążki i projekty wypuściła już na rynek grupa Czerń?
Specjalizująca się w muzyce metalowej grupa Czerń wypuściła już na rynek takie krążki i projekty, jak: EP-ka z 2014 roku „Nie ze skały, a ze strachu”, split z zespołem Kaldera, album „Zgliszcza” z 2020 roku oraz EP-kę „Czerń” z 2022 roku.

Fani lubią też

Zobacz też