Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Miejsce WILLA DECJUSZA

WILLA DECJUSZA

Kraków, 28 Lipca 1943 roku 17a
Sprawdź wydarzenia
WILLA DECJUSZAOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Willa Decjusza to znajdująca się w Krakowie renesansowa rezydencja Ludwika Justa Decjusza, będącego dyplomatą, historykiem i sekretarzem Zygmunta I Starego. Została zbudowana w latach trzydziestych XVI w., a jej wyjątkowa prezencja wzorowana był na modnych w tamtych czasach posiadłościach z okolic Florencji i Rzymu. Willa Decjusza jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce.

Obiekt jest miejscem pełnym bogatej historii i tradycji. Dzieje Willi przeplatają się tu z historią Polski i losami wielkich rodów szlacheckich, co czyni z niej obiekt będący świadkiem wielu wzniosłych momentów i wydarzeń historycznych. Przez lata Willa Decjusza mimo zlotów i upadków, nigdy nie zatraciła pierwotnego zamysłu Justusa Decjusza z Alzacji oraz jego syna Ludwika Decjusza Młodszego, aby Willa była miejscem wymiany myśli, tolerancji i wolności.

Z początkiem 2019 roku, w tym zabytkowym kompleksie płacowym, została powołana uchwałą Rady Miasta Krakowa Instytucja Kultury Willa Decjusza, dbającą o rozwój kulturalny i edukacyjny mieszkańców miasta. W obiekcie organizowane są wszelkie wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty, spektakle teatralne, widowiska plenerowe, spotkania autorskie oraz wystawy. Organizowane przez Willa Decjusza wydarzenia stanowią doskonały pomysł dla osób, szukających wyjątkowych inicjatyw. Bilety na bieżące i nadchodzące eventy kulturalne, dostępne są w sprzedaży przez platformę eBilet.pl.

Willa Decjusza – wydarzenia

Atrakcje, odbywające się w Willi Decjusza to fantastyczne propozycje występów kulturalnych, które z pewnością dostarczą sporo dobrej zabawy widzom w każdym wieku. Na terenie obiektu organizowane są wydarzenia teatralne, koncerty i widowiska kulturalne z udziałem znanych przedstawicieli świata kultury.

Dlaczego warto odwiedzić Willę Decjusza? Wydarzenia kulturalne, mające tu miejsce, to spora dawka niezapomnianych przeżyć. Interesujący harmonogram wydarzeń i koncertów docenia publiczność w każdym wieku – w obiekcie miał miejsce m.in. koncert w ramach Theatrum Musicum, w ramach którego, widzowie mieli okazję ujrzeć na żywo wiele ciekawych występów zróżnicowanego grona artystów. Na bieżące i nadchodzące wydarzenia, odbywające się w Willi Decjusza, bilety dostępne są w sprzedaży przez Internet i na eBilet.pl.

Willa Decjusza – bilety

Willa Decjusza uznawana jest za przez mieszkańców za wyjątkowe miejsce, oferujące rozrywkę dla wszystkich miłośników kultury, i to niezależnie od wieku. Entuzjastom historii oraz zróżnicowanych widowisk kulturalnych z pewnością przypadną do gustu propozycje eventów kulturalnych organizowanych w obiekcie. Nadchodzące wydarzenia to bardzo zróżnicowane propozycje rozrywkowe, które z pewnością wzbudzą ogromne zainteresowanie wśród publiczności i dostarczą mnóstwa wiedzy oraz rozrywki. 

Na organizowanych przez Willa Decjusza wydarzeniach nie brakuje odwiedzających, chcących zgłębić historię tego niezwykłego miejsca. Organizowane tu wernisaże, jak również wydarzenia komercyjne to rozrywka, której nie można przegapić. Zapoznaj się zatem z aktualnym repertuarem i zobacz na żywo wydarzenia z udziałem znanych przedstawicieli świata kultury i sztuki. Na nadchodzące wydarzenia, organizowane przez Willę Decjusza, bilety dostępne są m.in. w sprzedaży internetowej na stronie – eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Willa Decjusza?
Willa Decjusza znajduje się przy ul. 28 lipca 1943 roku 17a w Krakowie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Wilii Decjusza?
W obiekcie miały miejsce m.in. koncerty w ramach Theatrum Musicum.
Kiedy zbudowano Willę Decjusza?
Willa Decjusza powstała w latach trzydziestych XVI wieku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też