Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Cieszyn, Plac Teatralny 1
Teatr im. A. Mickiewicza w CieszynieOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie to instytucja kulturalna, zlokalizowana na Starym Mieście, na Placu Teatralnym. Odbywają się tu przedstawienia operowe, operetkowe, koncerty, festiwale oraz spektakle teatralne. Urok obiektu docenili również reżyserzy filmowi. Nagrano tu sceny do filmu „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy, a także do serialu o Helenie Modrzejewskiej.

Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie – historia obiektu

Historia teatru rozpoczęła się w 1902 roku, kiedy zamożni mieszkańcy Cieszyna, z inicjatywy radnego gminy – Franza Bartha – powołali Towarzystwo Budowy Teatru. Projekt obiektu

stworzyli wiedeńscy architekci Ferdynand Fellner i Hermann Helmer.

 

Teatr im. A. Mickiewicza otwarto 24 września 1910 roku. Wystawiona została wówczas sztuka Franza Grillparzera Fale morza i miłości w języku niemieckim. Pierwsza polska sztuka odbyła się dopiero 10 lat później, 14 grudnia 1920 roku – była to komedia Aleksandra Fredry Zemsta.

 

Od 1945 roku do 1961 teatr ten stanowił drugą scenę Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W 1961 został przekazany władzom miasta Cieszyn. Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie znajduje się w pięciokondygnacyjnym budynku, wzniesionym w stylu późnowiedeńskiego baroku. Obiekt pokryty jest łamanym dachem z lukarnami i wieżyczką.

Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie  spektakle

Spektakle w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie przyciągają publiczność w każdym wieku, zarówno młodszych, jak i starszych widzów, ale nie tylko. Odbywają się tu również koncerty z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd.

 

Jakie wydarzenia odbyły się dotychczas w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie? Koncert Piotra Cugowskiego 40 Akustycznie cieszył się zainteresowaniem wśród fanów muzyka, który wyruszył w trasę z nowym krążkiem. Artysta podbił serce publiczności singlami Kto nie kochał, który zyskał status Złotej Płyty oraz Zostań ze mną. Bilety do Teatru um. A. Mickiewicza w Cieszynie sprzedały się błyskawicznie.

 

Koncerty w Cieszynie to doskonała okazja do wspaniałej zabawy wśród osób o podobnych zainteresowaniach. Niezwykła atmosfera, muzyka na żywo, możliwość spotkania ukochanych zespołów – a to nie wszystko! De Mono koncert w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie pozwolił widzom powrócić do lat młodości. Zespół zagrał nowe aranżacje przebojów napisanych przez Agnieszkę Osiecką oraz swoje największe hity.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie spektakl Royal National Ballet Of Georgia Potkhishvili Fire of Georgian Dance, który zabrał widownię w podróż po Gruzji – do Kaukazu i Krainy Złotego Runa. Na scenie wystąpili utalentowani artyści w wielobarwnych strojach ze wspaniałą choreografią, którą urozmaiciła niesamowita muzyka.

Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie – koncerty 2022

A przed Wami kolejna dawka emocji – Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie – koncerty 2022! Kto pojawi się na scenie w najbliższych miesiącach? Kasia Kowalska w trasie The Best Of, Krystian Ochman – zwycięzca 11 edycji The Voice Of Poland oraz Alicja Majewska. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniach należy mieć przy sobie ważny bilet.

 

Na miłośników występów na żywo czekają również spektakle 2022! Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie odwiedzi m.in. Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak w spektaklu Niespodziewany powrót. Ojciec i syn oraz ich niezwykłe perypetie już wkrótce! A miłośnicy dobrej zabawy i śmiechu z pewnością ucieszą się z wizyty Kabaretu Moralnego Niepokoju.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

 

 

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie?
Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie znajduje się na Starym Mieście, na placu Teatralnym.
Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie?
W Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyło się wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, m.in. koncert Piotra Cugowskiego, De Mono, a także spektakl Royal National Ballet Of Georgia Potkhishvili Fire of Georgian Dance.
Kiedy utworzony został Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie?
Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie został utworzony w 1910 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też