Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

Jaromir Nohavica

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Jaromir NohavicaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

UWAGA: Miejsce koncertu JAROMIRA NOHAVICY zapowiadanego na 24 marca we Wrocławskim Centrum Kongresowym uległo zmianie. Koncert odbędzie się tego samego dnia w Centrum Koncertowym A2 przy ul. Góralskiej 5. Godzina rozpoczęcia koncertu uległa zmianie na godz. 19.30. Zakupione bilety zachowują ważność w nowym miejscu.

 

Artysta zastrzega sobie by na jego koncertach na widowni nie było dzieci poniżej 14 roku życia.

Jaromir Nohavica informacje

Jaromir Nohavica jest znany i kochany tak samo w Polsce, jak i w swojej ojczyźnie Czechach. Podczas koncertów czeskiego barda wielotysięczne widownie zapełniają się do ostatniego miejsca.

 

Nohavica należy do pieśniarzy, wokół których wytwarza się urzekające misterium. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy: o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach. Bardzo dobrze zna język polski i swoje koncerty w Polsce prowadzi po polsku. Nagrał kilkanaście płyt. Najnowsza zatytułowana jest “Máma mi na krk dala klič”. Piosenek z tej płyty z pewnością nie zabraknie na koncercie.

 

Piosenki Nohavicy cieszyły się wielką popularnością słuchaczy radiowej Trójki zajmując wysokie miejsca na Liście Przebojów.

Bardowi na scenie towarzyszy Robert Kuśmierski (akordeon, piano) i Pavel Planka (instrumenty perkusyjne).

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też