Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Polsat Plus Arena Gdańsk

Polsat Plus Arena Gdańsk

Gdańsk, Lechii Gdańsk 1
Polsat Plus Arena GdańskOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Polsat Plus Arena Gdańsk znany także pod innymi nazwami takimi jak Arena Gdańsk, PGE Arena Gdańsk czy Stadion Energa Gdańsk to obiekt położony przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Jest on stadionem czwartej kategorii UEFA.

O Polsat Plus Arena Gdańsk

Polsat Plus Arena Gdańsk jest własność miasta Gdańska, a jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Stadion funkcjonuje od 2011 roku. Pierwszym meczem, który się na nim odbył było spotkanie Lechii z Cracovią 14 sierpnia tego samego roku. 26 maja 2021 roku na stadionie odbył się finał Ligi Europy.

 

Uważany jest za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie - multifunkcjonalny, nowoczesny stadion czwartej kategorii UEFA, pełniący rolę centrum eventów, biznesu, rekreacji i efektywności. Zaprojektowany tak, by móc organizować wielkie imprezy nawet do 45 tys. widzów: mecze piłkarskie, koncerty, inne wydarzenia sportowe i kulturalne. Oprócz tego stadion zapewnia całą gamę dodatkowych atrakcji – są one skupione przede wszystkim w FUN ARENIE – stworzonym na ponad 9 tysiącach metrów kwadratowych na Stadionie Gdańsk centrum, tworzącym największy park rozrywki na Pomorzu.

Polsat Plus Arena Gdańsk wydarzenia 2021

Na Polsat Plus Arena Gdańsk odbywa się wiele wydarzeń zarówno sportowych jak i koncertów. Koncerty 2021, które odbędą się w tym miejscu to między innymi występ Dawida Podsiadło, który wystąpi tu już we wrześniu czy lipcowe wydarzenie Arena Kultury, podczas którego swój repertuar zaprezentują Wojtek Mazolewski Quintet oraz Leszek Możdżer.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też