shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home breadcrumbs.placeListPage Śląska Scena Kameralna

Śląska Scena Kameralna

Katowice, Bytkowska 1a
Śląska Scena KameralnaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Śląska Scena Kameralna to jedno z wielu miejsc na mapie kulturalnej Katowic. Znajduje się przy Parku Śląskim, wyróżnia świetną akustyką i pomieści 400 słuchaczy na widowni. Zlokalizowana jest na ulicy Bytkowskiej 1a.

Śląska Scena Kameralna – o obiekcie

Śląska Scena Kameralna powstała z myślą o szerzeniu idei kultury i sztuki, która – według założycieli – jest drogocennym towarem. Motywem przewodnim obiektu jest muzyka instrumentalna oraz wokalna w stylach klasycznym, operetkowym, jazz, opery kameralnej, splecionymi z poezją i teatrem. Śląska Scena Kameralna chce uczyć dzieci od małego, że wyróżniają się zmysłem artystycznym, który zmienia człowieka na lepsze.

W Śląskiej Scenie Kameralnej cyklicznie odbywają się wydarzenia dla dzieci i dorosłych, czyli Niedzielne Obiadania i Akademie Piosenki, Małe Filharmonie oraz wiele innych. Goście mają niezwykłą okazję, aby spróbować doskonałej kuchni, natomiast najmłodsi spędzają czas na zaznajamianiu się z szeroko pojętą kulturą, o której wiedza przekazywana jest w przystępny sposób. Maluchy spędzają również czas z animatorkami, podczas gdy rodzice mają chwilę na relaks w otoczeniu pięknej przyrody.

Śląska Scena Kameralna w Katowicach – koncerty

Śląska Scena Kameralna – koncerty – jakie wydarzenia miały miejsce w obiekcie do tej pory? Był to m.in. występ Silberman/Gawęda Non-Simultaneous Double Squeeze, czyli Mateusza Gawędy i Łukasza Stworzewicza. Ich muzyka to powiew świeżości, radość swobodnego komponowania i interpretowania oraz niesamowity kontakt z publicznością, która uwielbia ten duet na scenie.

Na Śląskiej Scenie Kameralnej odbył się Salon Poezji dla dzieci z Andrzejem Grabowskim & Niedzielnie Obiadania przy muzyce na żywo. W programie znalazły się wiersze polskich poetów – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Z kolei na Niedzielnych Obiadaniach można było posłuchać Piotra Krakowskiego, jazzmana, spróbować wyśmienitych win i deserów.

Śląska Scena Kameralna w Katowicach – koncerty 2022

Śląska Scena Kameralna – koncerty 2022 – co wydarzy się w obiekcie w najbliższym czasie? Wiele wspaniałych występów znanych gwiazd, m.in. Ewy Bem i Andrzej Jagodziński Kwartet. Piosenkarka uznawana jest za Damę Polskiego Jazzu. Obchodzi w tym roku 50 rocznicę działalności na scenie. Jej repertuar jest różnorodny, a podczas koncertu widzowie będą mieli okazję posłuchać jej najpopularniejsze utwory w aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicz i Roberta Majewskiego.

Wśród koncertów w Śląskiej Scenie Kameralnej wymienić warto występ Piotra Orzechowskiego 24 Preludia & Improwizacje. Pianista, kompozytor i improwizator jest laureatem prestiżowych nagród, nazywany jednym z najbardziej kreatywnych artystów polskiego jazzu. Wygrał m.in. Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 i od tego czasu występuje na scenach całego świata. Bilety na wydarzenia z jego udziałem cieszą się ogromną popularnością wśród słuchaczy. 

Na Śląskiej Scenie Kameralnej wystąpi również Sławek Jaskułke, kompozytor i pianista jazzowy oraz modern classical. To m.in. twórca projektu Chopin na pięć fortepianów, który prezentowany był w Szanghaju na Expo 2010. Muzyk odznaczony jest odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Śląska Scena Kameralna?
Śląska Scena Kameralna znajduje się w Katowicach przy ulicy Bytkowskiej 1a.
Jakie wydarzenia odbyły się w Śląskiej Scenie Kameralnej?
W Śląskiej Scenie Kameralnej odbyło się wiele ciekawych wydarzeń, m.in. Salon Poezji dla dzieci z Andrzejem Grabowskim, koncert Silberman/Gawęda, Pianohooligan, Mała Akademia Piosenki i wiele innych.
Kiedy została utworzona Śląska Scena Kameralna?
Śląska Scena Kameralna została utworzona w 2021 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso