Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Miejski Dom Kultury w Częstochowie

Miejski Dom Kultury w Częstochowie

Częstochowa, Majora Waleriana Łukasińskiego 50/68
Miejski Dom Kultury w CzęstochowieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Dom Kultury w Częstochowie zajmuje się upowszechnianiem i rozwojem kultury oraz sportu na terenie miasta i pobliskich miejscowości. W ramach działania instytucji funkcjonuje basen, sala widowiskowa, salon sztuki, studio nagrań. Jest także wiele pracowni, w których mieszkańcy doskonalą swoje umiejętności artystyczne i ruchowe.

Najważniejszym obiektem jest sala widowiskowa, bo to właśnie tam organizowane są koncerty, przedstawienia teatralne, uroczystości i wydarzenia tematyczne. Salon sztuki to z kolei miejsce doskonale przystosowane do wyprawiania kameralnych koncertów i wystaw.

W budynku Miejskiego Domu Kultury znajduje się mnóstwo sal, w których odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są to między innymi warsztaty nauki gry na pianinie, keyboardzie, gitarze, ale także zajęcia plastyczne, ceramiczne, fotograficzne, modelarskie, kroju i szycia, gimnastyczne, taneczne oraz wokalne. Przy Miejskim Domu Kultury funkcjonuje dodatkowo Zespół Pieśni i Tańca "Częstochowa".

Miejski Dom Kultury w Częstochowie – wydarzenia

Organizowane w Miejskim Domu Kultury koncerty zawsze cieszą się niezwykłą popularnością. Odbyło się tutaj m.in. "Kolędowanie z Enej". Zespół znany z takich hitów, jak "Tak smakuje życie", "Kamień z napisem Love", "Symetryczno-liryczna", "Radio Hello" czy "Lili", wystąpił w Częstochowie w bożonarodzeniowej odsłonie podczas trasy koncertowej promującej kolędową płytę.

Pojawił się tutaj również Sztywny Pal Azji, który obchodził jubileusz 35-lecia pierwszej płyty "Europa i Azja". Wydarzenie to promowało jednocześnie materiał z nowego albumu artysty "Jestem tu po to". Koncert ten stanowił przede wszystkim porządną dawkę starych przebojów z lat 80-tych XX wieku.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Częstochowie odbył się także pokaz teatru piasku. "Królowa Śniegu", znana wszystkim nam opowieść z dzieciństwa, tym razem została zaprezentowana w wersji piaskowego teatru. Fantastyczna podróż do świata lodu, czarów i magii w wykonaniu Tetiany Galistyny – zwyciężczyni programu "Mam Talent". Ponadczasowa historia w nowej odsłonie. Spektakl polecany jest dla dorosłych oraz dzieci od piątego roku życia.

Miejski Dom Kultury w Częstochowie – koncerty i wydarzenia

Anita Lipnicka i koncert promujący nową płytę "Śnienie" cieszył się ogromną popularnością lokalnej społeczności. Po 6 latach od ostatniego albumu artystka wyruszyła w kolejną trasę koncertową. Na scenie Anicie towarzyszył zespół w składzie poszerzonym o dodatkowych muzyków. Widzowie zobaczyli takich artystów, jak Piotr Świętoniowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Miarka (gitary), Kamil Pełka (bas), Łukasz Sobolak (perkusja), Bartosz Pernal (puzon) oraz Dominik Gawroński (trąbka). Idealnej organizacji od strony technicznej pilnować będzie Mateusz Sołtysik (realizacja dźwięku), Piotr Mrowiec (realizacja światła) i Paweł Talaga (scenografia, kostiumy).

Miejski Dom Kultury w Częstochowie – bilety

Wejściówki na wydarzenia dostępne są do zakupu drogą online poprzez serwis eBilet.pl. Oferowane przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie bilety dostępne są w atrakcyjnych cenach i gwarantują wielkie emocje. Jeśli nie chcesz przegapić tak kultowych i długo wyczekiwanych występów, już teraz wejdź na stronę i odbierz swój bilet na nadchodzący event.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Dom Kultury w Częstochowie?
Miejski Dom Kultury znajduje się przy ulicy Majora Waleriana Łukasińskiego 50/68 w Częstochowie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie?
W Miejskim Domu Kultury w Częstochowie odbywają się koncerty, spektakle teatralne, uroczystości okolicznościowe oraz spotkania autorskie.
Kiedy zostało otwarte Miejski Dom Kultury w Częstochowie?
Miejski Dom Kultury w Częstochowie został otwarty w styczniu 2014 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też