Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungkryminalny-poznan-prezentuje
Home Miejsce Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie

Warszawa, Ujazdów
Łazienki KrólewskieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Łazienki Królewskie, często określane mianem najszczęśliwszego miejsca w Warszawie, to dawna, letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Obecnie jest to muzeum, które tworzą zabytki klasycystyczne i piękne, historyczne ogrody. Miejsce to jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia w stolicy Polski – w Warszawie. Można tu zarówno odpocząć od miejskiego zgiełku, jak i zapoznać się z perłami architektury europejskiej.

Łazienki Królewskie – o obiekcie

Łazienki Królewskie w Warszawie to obszary zielone, na którym rozlokowane są cenne pod względem historycznym obiekty, takie jak: Biały Dom - niepowtarzalny zabytek architektury rezydencjonalnej z XVIII wieku, z pierwszymi w kraju groteskami i Królewską Galerią Grafiki, Pałac na Wyspie – perełka polskich zabytków, wzniesiona w stylu klasycystycznym, w której znajduje się Królewska Galeria Obrazów, Pałac Myślewicki – z oryginalnymi polichromiami autorstwa Jana Bogumiła Plerscha, m.in. widoki Wenecji oraz Rzymu. Stara Oranżeria z Galerią Rzeźby Polskiej i dziełami wybitnych polskich artystów z okresu XIX i XX wieku, Królewską Galerią Rzeźby, w której znajdują się gipsowe kopie słynnych rzeźb świata starożytnego, jak również oryginalny, XVIII wieczny teatr dworski – Teatr Królewski, a także wodozbiór i pięknie położony Amfiteatr.

 

Udostępnione dla zwiedzających są również ogrody Łazienek Królewskich ze ścieżkami spacerowymi, alejkami kwiatów, drzew i krzewów. Goście mogą udać się do Ogrodu Królewskiego, Ogrodu Romantycznego oraz Ogrodu Modernistycznego. W okresie letnim skorzystać można z położonej obok Nowej Oranżerii strefy leżakowania.

 

Warto wspomnieć, że od 1 stycznia 2018 r. jako część Muzeum Łazienki Królewskie określane jest również Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Obiekty te połączono w jedną instytucję kultury, która nosi obecnie nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie z Oddziałem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Łazienki Królewskie – koncerty i wydarzenia

W Łazienkach Królewskich odbywa się wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, takich jak m.in. koncerty i spektakle teatralne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności. Aby móc w nich uczestniczyć należy dokonać rezerwacji, w postaci kupna biletu.

 

Jednym z najbardziej znanych w Warszawie wydarzeń są koncerty pod Pomnikiem Chopina, które odbywają się cyklicznie w każdą niedzielę, od maja aż do końca września. Na recitalach, które wyróżniają się długoletnią tradycją, pojawiają się zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i turyści.

 

W Łazienkach Królewskich, a dokładniej w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii, odbył się spektakl Dziady-Widma, dramat z tekstem II części Dziadów Adama Mickiewicza oraz niezwykłą muzyką Widma Stanisława Moniuszki w reżyserii Ryszarda Peryta. Wydarzenie to pozwoliło przypomnieć sobie widzowi o tym, czym jest człowieczeństwo, miłosierdzie, miłość i współczucie. Niezwykły spektakl przyciągnął licznych widzów, a bilety do Łazienek Królewskich/Starej Oranżerii sprzedały się błyskawicznie.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się oczywiście wydarzenia muzyczne. Koncerty w Łazienkach Królewskich to niesamowite przeżycia. Jednym z nich była premiera singla na festiwal Męskie Granie, który od lat przyciąga fanów polskiej muzyki. Odbywały się tu między innymi koncerty Organka, Dawid Podsiadło i O.S.T.R.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajdują się Łazienki Królewskie?
Łazienki Królewskie znajdują się w Warszawie, w dawnej, letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, przy ul. Agrykola 1 na Śródmieściu.
Jakie wydarzenia odbyły się w Łazienkach Królewskich?
W Łazienkach Królewskich odbyło się do tej pory wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, m.in. spektakle na podstawie dzieł najsłynniejszych pisarzy, m.in. Dziady-Widmo Adama Mickiewicza z muzyką Moniuszki w reżyserii Ryszarda Peryty, a także koncerty. Na scenie pojawili się Organek, O.S.T.R., Dawid Podsiadło i wielu innych.
Kiedy utworzone zostały Łazienki Królewskie?
Łazienki Królewskie utworzone zostały w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też