Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego

Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego

Kraków, Pijarska 2
Kościół Rektoralny pw. Przemienienia PańskiegoOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego to świątynia położona w Krakowie na Kazimierzu, w niedalekiej odległości od Wawelu. To jeden z najstarszych obiektów sakralnych w mieście. Budynek ten łączy w sobie elementy stylu barokowego i manierystycznego. Wnętrze Kościoła Rektoralnego pw. Przemienienia Pańskiego zostało wykończone z dbałością o ogromną ilość detali – na dużą uwagę zasługują tu przede wszystkim freski oraz rzeźby znajdujące się w nawie głównej.

Po prawej stronie ołtarza, jako narodowa relikwia, wmurowane jest serce ks. Stanisława Konarskiego, zwanego patriarchą polskich pijarów. Jego popiersie zostało umieszczone w tym miejscu w setną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego nie jest wyłącznie miejscem sakralnym powstałym z myślą o miejscowej społeczności katolickiej. Regularnie odbywają się tutaj również wydarzenia kulturalne oraz koncerty, w których chętnie biorą udział zarówno mieszkańcy Krakowa, jak i przybywający do miasta turyści. To niezapomniane eventy, pełne dobrej, spokojnej muzyki, która pozwoli na zapomnienie o troskach codzienności. Bilety na wybrane koncerty lub inne wydarzenia organizowane przez Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego dostępne są do nabycia przez platformę eBilet.pl

Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego – wydarzenia

Organizowane przez Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego koncerty i eventy kulturalne cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wiernych z miasta, ale i jego okolic. Ciekawe propozycje wydarzeń kulturalnych zainteresują wszystkich miłośników rozrywki – świadczy o tym m.in. liczba sprzedawanych biletów na organizowane tu eventy. Mające miejsce w Kościele Rektoralnym pw. Przemienienia Pańskiego koncerty to występy i pokazy artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, które pozwolą na posłuchanie wyjątkowej muzyki, pełnej cudownych i subtelnych dźwięków. Na wiele spośród nadchodzących eventów, odbywających się w Kościele Rektoralnym pw. Przemienienia Pańskiego, bilety dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Dlaczego warto odwiedzić obiekt? Wydarzenia organizowane przez Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego to przede wszystkim spora dawka niezapomnianych przeżyć. Interesujący harmonogram eventów i koncertów docenią nawet najbardziej wymagający goście. W świątyni odbywają się m.in. występy świąteczne, wspólne kolędowania czy koncerty fortepianowe Chopin & Friends.

Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego – bilety

W Kościele Rektoralnym pw. Przemienienia Pańskiego zorganizowano także specjalny koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wydarzenie to zainspirowane zostało projektem autorstwa znakomitego tenora Placido Domingo, który skomponował aranżacje do poezji autorstwa papieża Wojtyły.

Artyści zaprezentowali podczas koncertu utwory tenora w języku włoskim przy akompaniamencie zespołu Rzymskiej Opery Kameralnej. Na scenie można było zobaczyć takich wykonawców, jak Emilia Diakopoulou, Aleksandra Buczek, Alessandro Dimasi czy Massimiliano Drapello. Bilety na imprezę sprzedawane były drogą elektroniczną.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego?
Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego znajduje się przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kościele Rektoralnym pw. Przemienienia Pańskiego?
W obiekcie miały miejsce m.in. koncerty z kolędami, Koncert Wiedeński czy spektakl Opery Tosca.
Kiedy powstał Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego?
Świątynia wzniesiona została w XVIII wieku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też