Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Miejsce Klub Akademicki ARKA

Klub Akademicki ARKA

Kraków, Al. 29 Listopada 50
Klub Akademicki ARKAOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Klub Akademicki Arka stanowi kontynuację idei stojących za Studenckim Klubem Buda, który w środowisku akademickim zyskał status kultowego. Powstały w Domu Studenckim Wyższej Szkoły Rolniczej, Buda pełniła ważną rolę centrum kulturalnego dla studentów. W jego ramach działały m.in. teatrzyk małych form "Rezonans", "Klub Piosenki" oraz znany kabaret "Pod Budą". Niestety, wraz z rozpoczęciem remontu Domu Studenckiego przy ul. Jabłonowskich, Buda przestała istnieć. 

W 1983 roku, dzięki staraniom nieżyjącego już Rektora prof. dr hab. Tadeusza Wojtaszka, powstał Klub Akademicki Arka. W latach 90. przeprowadzono generalny remont obiektu, podnosząc jego standard. Klub, usytuowany w kompleksie akademickim Uniwersytetu Rolniczego, stał się miejscem skierowanym zarówno dla studentów, jak i pracowników uczelni.

Organizowane przez Klub Akademicki Arka wydarzenia stanowią ważny element studenckiego życia Krakowa. Wśród podejmowanych inicjatyw cyklicznych warto wymienić również majowe juwenalia oraz organizowane wspólnie z Samorządem Studenckim "Dni Beana" na początku roku akademickiego. Ponadto, integralną część oferty klubu stanowią imprezy kulturalne, takie jak Międzywydziałowy Turniej Artystyczny o Puchar Przechodni Prorektora ds. Dydaktycznych i Studenckich UR oraz Międzyuczelniany Przegląd Kabaretów Studenckich Klamka.

Klub Akademicki Arka – koncerty

Dzięki kompleksowemu zapleczu, obejmującym salę widowiskową, klubową oraz kawiarnią. Organizowane w Klubie Akademickim Arka wydarzenia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Od lat 1995 do 2004, klub stanowił integralną część Centrum Kongresowego, organizując różnorodne imprezy studenckie, sympozja, szkolenia, wystawy i pokazy. Obecnie Klub Akademicki Arka pełni rolę centralnego zaangażowanej w inicjatywy kulturalnej społeczności studenckiej. Kierownictwo klubu, wsparte przez Radę Programową i władze uczelni, aktywnie wspiera działalność grup artystycznych.

Wśród odbywających się w Klubie Akademickim Arka wydarzeń, warto wymienić działalność góralskiego zespołu Skalni, trębaczy zrzeszonych w Zespole Sygnalistów Myśliwskich Hagard oraz członków Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Biesiada. Klub Akademicki Arka wspiera również dwie grupy teatralne oraz oferuje popularne Kursy Tańca Towarzyskiego, prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Kierownictwo klubu i Rada Programowa organizują koncerty, spektakle i dyskoteki z udziałem znanych artystów oraz zespołów muzycznych.

Klub Studencki Arka – bilety

Planujesz wybrać się na wydarzenia, które będą miały miejsce w Klubie Akademickim Arka? Bilety oraz harmonogram na nadchodzące miesiące znajdziesz na stronie eBilet.pl. Nie przegap interesujących Cię atrakcji i odwiedź krakowski klub.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Klub Akademicki Arka?
Klub Akademicki Arka znajduje się przy ulicy Klemensiewicza 3 w Krakowie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Klubie Akademickim Arka?
Odbywające się w Klubie Studenckim Arka wydarzenia to m.in. imprezy studenckie, pokazy, sympozja, koncerty oraz stand-upy.
OD kiedy działa Klub Studencki Arka?
Klub Studencki Arka został otwarty w 1983 roku w miejsce niedziałającego już klubu Buda. W latach 90. miejsce to przeszło gruntowny remont, podnoszący jego standard.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też