Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Kino Sokół, Zakopane

Kino Sokół, Zakopane

Zakopane, Władysława Orkana 2
Kino Sokół, ZakopaneOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Sokół w Zakopanem to miejsce o wieloletniej tradycji, którego początki wywodzą się od Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", założonego we Lwowie już w 1867 roku. Organizowane przez Kino Sokół Zakopane wydarzenia obejmują nie tylko projekcje filmowe, lecz również działalność kilku sekcji tematycznych, organizując m.in. zróżnicowane koncerty oraz imprezy artystyczne i patriotyczne. Warto podkreślić również, że przy placówce działa również Kino Miejsce, które jest zorientowane na ambitnych produkcjach dla najbardziej wymagających odbiorców.

Kino Sokół – wydarzenia z historii obiektu

Początki Kina Sokół Zakopane datuje się na 1929 rok. Obiekt (znany obecnie również jako Kino Sokół Digital 3D) przeszło imponujący remont w maju 2013 roku, który sprawił, że obecnie zachwyca on swoim okazałym wyglądem. We wnętrzu kina znalazły się nowoczesne okucia ścian, eleganckie wykładziny, komfortowe fotele oraz stopnie z ledowym podświetleniem, które ułatwiają widzom płynne przemieszczanie się pomiędzy numerowanymi rzędami i miejscami. 

Sala kinowa dysponuje zaawansowanym projektorem cyfrowym, opuszczanym ekranem o powierzchni 78 metrów kwadratowych i wysokiej jakości systemem nagłośnienia surround, gwarantującym najwyższą jakość projekcji, zgodną z nowoczesnymi światowymi standardami. Scena posiada wymiary 14 na 10 metrów i jest pełni wyposażona w niezbędne rozwiązania multimedialne, umożliwiając organizację różnorodnych wydarzeń i wystąpień.

Kino Sokół Zakopane może pomieścić aż 480 widzów. Dla najmłodszych miłośników sztuki filmowej Kino Sokół Zakopane przygotowało specjalne podkładki na fotele, zapewniające im doskonałą widoczność całego ekranu. Osoby, które chcą nabyć bilety na wydarzenia na miejscu, powinny pamiętać, że kasa kina jest dostępna dla klientów od rozpoczęcia pierwszego seansu aż do zakończenia ostatniego.

Kino Sokół Zakopane – koncerty

Wśród zrealizowanych w Kinie Sokół Zakopane koncertów warto wymienić m.in. niezwykły koncert kolęd i pastorałek, którego główną gwiazdą była Justyna Steczkowska. Wydarzenie to było wyjątkową szansą, aby wraz z bliskimi doświadczyć magii świąt w niezapomnianej atmosferze. Występ Justyny Steczkowskiej, z jej interpretacjami kolęd i pastorałek, stanowił muzyczne doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci.

Justyna Steczkowska, znana ze swojej wszechstronności i niezwykłego talentu, zyskała sławę jako wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka i fotograf. Posiada rzadki czterooktawowy zakres głosu. Jest laureatką licznych nagród, w tym 6 Fryderyków, 2 Wiktorów, Róży Gali oraz Bursztynowego Słowika. W jej bogatym dorobku artystycznym znajduje się 16 studyjnych albumów, 300 piosenek, około 40 teledysków i tysiące zagranych koncertów.

Kino Sokół Zakopane – bilety

Pragniesz odwiedzić malownicze Kino Sokół Zakopane? Bilety na nadchodzące wydarzenia są dostępne w sprzedaży stacjonarnej w kasie obiektu. Wejściówki na część z eventów kulturalnych są dostępne m.in. na portalu sprzedażowym eBilet.pl. Gorąco zachęcamy również do śledzenia profilu Kina Sokół Zakopane w mediach społecznościowych, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat przyszłych wydarzeń i atrakcji.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Sokół Zakopane?
Kino Sokół Zakopane znajduje się przy ulicy Władysława Orkana 2 w centrum Zakopanego. Od kultowych Krupówek obiekt dzieli zaledwie 100 metrów.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Sokół Zakopane?
Mające miejsce w Kinie Sokół Zakopane wydarzenia to przede wszystkim projekcje filmowe. Warto podkreślić jednak, że na terenie obiektu odbywają się również zróżnicowane inicjatywy kulturalne, obejmujące m.in. eventy patriotyczne.
Kiedy zostało otworzone Kino Sokół Zakopane?
Początki Kina Sokół Zakopane są datowane na 1929 roku. Obiekt w swojej obecnej postaci funkcjonuje od gruntownego remontu, wykonanego w 2013 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też