Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa

Zakopane, ul. Polana Szymoszkowa 2
Polana SzymoszkowaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zakopane to jedna z ulubionych miejscowości turystycznych w Tatrach – to właśnie w tym miejscu znajduje się rustykalny kurort narciarski Polana Szymoszkowa. Wydarzenia organizowane w otoczeniu szczytów Tatr nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. Polana Szymoszkowa w Zakopanem to kurort narciarski, w którym znajdziesz noclegi, restaurację z regionalnym jedzeniem, szkółkę narciarską, kolejkę linową i kąpielisko geotermalne.

Polana Szymoszkowa – wydarzenia sportowe i nie tylko

Polana Szymoszkowa to miejsce dostosowane do organizacji zawodów sportowych na najwyższym poziomie – w styczniu 2017 roku odbył się w tym miejscu 12h Slalom Maraton z prezydentem Andrzejem Dudą. Organizowane na Polanie Szymoszkowej wydarzenie skupiło najlepszych zakopiańskich alpejczyków, którzy wspólnymi siłami mieli za zadanie przejechać jak najwięcej kilometrów w 12 godzin. W 2017 roku udało się pobić nowy rekord i przebyć trasę o długości 679 kilometrów.

Wśród najważniejszych odbywających się na Polanie Szymoszkowej wydarzeń sportowych należy zaliczyć również Puchar Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim. To właśnie w tym miejscu 3 marca 2024 roku rozegrano wielki finał zakopiańskiego turnieju.

Bogate zaplecze kurortu narciarskiego oferuje również możliwość organizacji na Polanie Szymoszkowej wydarzeń firmowych, spotkań integracyjnych i oddolnych inicjatyw. Dobrym tego przykładem jest zaplanowana na 18 stycznia 2021 roku akcja “Chcemy na stok!”, która wyrażała sprzeciw kolejnym wprowadzonym przez rząd obostrzeniom, dotyczącym zamykania stacji narciarskich. Na organizowane przy współpracy z Polaną Szymoszkową wydarzenie na platformie Facebook odpowiedziało ponad 25 tysięcy osób.

Polana Szymoszkowa – koncerty i inne wydarzenia specjalne

Polanę Szymoszkowej w Zakopanem odwiedzają nie tylko sportowcy, ale również artyści muzyczni. Jednym z nich był wirtuoz fletni ekwadorskiego pochodzenia i zwycięzca niemieckiej edycji Mam Talent! w 2011 roku – Leo Rojas. Odbywający się ponad 1000 metrów n.p.m. na Polanie Szymoszkowej koncert Rojasa był niezapomnianą przygodą muzyczną przez indiańską muzykę etniczną, największe hity “The Lonely Sherped”, “El Condor Pasa” i “The Last of the Mohicans”, po aranżację polskiego przeboju “Za górami, za lasami”.

Oprócz mających miejsce na Polanie Szymoszkowej koncertów na gości czekały również branżowe wydarzenia specjalne. Jednym z nich były VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które odbyły się w sierpniu 2017 roku – targi skutecznie promowały górskie wyroby, potrawy, rękodzieła i tradycje.

Polana Szymoszkowa – wydarzenia w nadchodzącym sezonie

Co w najbliższym sezonie czeka na Ciebie na Polanie Szymoszkowej? Wydarzenia, które z pewnością nie ominą tego kurortu, to zawody w narciarstwie alpejskim, biegi górskie oraz maratony skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów w tych dyscyplinach. Przewidziane na Polanie Szymoszkowej koncerty stanowią doskonałą okazję do poznania regionalnej kultury i zintegrowania się z lokalną społecznością.

Polana Szymoszkowa – bilety na koncerty i wydarzenia sportowe

Położona w otoczeniu tatrzańskich szczytów, Polana Szymoszkowa w Zakopanem to wymarzone miejsce do aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu na łonie natury. Jesteś osobą zafascynowaną górami i chcesz obejrzeć najlepszych sportowców w akcji? Wybierz się na Polanę Szymoszkową – bilety na nadchodzące wydarzenia i turnieje zarezerwujesz już teraz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Polana Szymoszkowa?
Położony nieopodal centrum Zakopanem na południowym zboczu Gubałówki, kurort narciarski Polana Szymoszkowa znajduje się przy ulicy o tej samej nazwie – Polana Szymoszkowa 2.
Jakie wydarzenia odbywają się na Polanie Szymoszkowej?
Odbywające się na Polanie Szymoszkowej wydarzenia to przede wszystkim zawody w sportach górskich, ale także koncerty, akcje charytatywne, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne.
Kiedy została otworzona Polana Szymoszkowa?
Stacja narciarska Polana Szymoszkowa została otworzona w 1994 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też