Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Zakopane, Chramcówki 15
Teatr im. Stanisława Ignacego WitkiewiczaOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr im. S. Witkiewicza, zwany również Teatrem Witkacego, powstał w 1985 roku z inicjatywy studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, m.in. Andrzeja Dziuka, Julii Wernio, Piotra Sambora, Krzysztofa Łakomika, Andrzeja Jesionka. Wybór Witkiewicza na patrona instytucji wydawał się oczywisty. Związany z Zakopanem od dzieciństwa, pierwsze kroki artystyczne podejmował właśnie tam. Siedzibą Teatru, od początku jego powstania, jest dawny Zakład Wodolecznictwa dr Andrzeja Chramca (współczesna sala Hotelu Chałubiński) przy ul. Chramcówki 15. Premiery spektakli odbywają się w trakcie dwóch sezonów: letniego i zimowego. W Teatrze im. S. Witkiewicza organizowane są także liczne wystawy i wernisaże, koncerty i festiwale. Zespół aktorów prezentuje dorobek zakopiańskiego teatru również na scenach zagranicznych, nierzadko zdobywając ważne wyróżnienia i nagrody.

Teatr im. S. Witkiewicza repertuar

W bogatym repertuarze Teatr im. S. Witkiewicza znajdują się przede wszystkim inscenizacje dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza, ale również Witolda Gombrowicza, Alberta Camusa i innych. Spośród granych w Teatrze Witkacego spektakli warto wymienić: Kobieta. Istnienia poszczególne, Dom widzących ducha, Człapówki – Zakopane, Operetka, Trans(fuzja).

Teatr im. S. Witkiewicza Bilety

Teatr im. S. Witkiewicza bilety na najbliższe wydarzenia sezonu już dostępne w serwisie eBilet.pl.

 

 

 

 

 

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn