Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Kino Forum

Kino Forum

Białystok, Legionowa 5
Kino Forum OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Forum to jedna z siedzib białostockiego Ośrodka Kultury, który rozpoczął działalność w 1975, nosząc początkowo nazwę Miejskiego Domu Kultury. Misją i celem działania całej placówki jest działanie na rzecz poprawy komunikacji między ludźmi. Każdego roku BOK organizuje więc setki imprez, które kierowane są do różnych grup wiekowych – zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i osób dorosłych.

W Kinie Forum odbywają się takie eventy, jak m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, Filmowe Podlasie Reaktywacja! czy pokazy klasyki kina z muzyką na żywo. Bilety na białostockie wydarzenia – zarówno filmowe, jak i muzyczne, np. koncerty czy przeglądy piosenek – dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej.

Kino Forum – wydarzenia tematyczne

W czerwcu miłośnicy kinematografii mieli okazję wziąć w specjalnym evencie z okazji 100-lecia istnienia wytwórni Warner Bros. Z okazji jubileuszu Kino Forum zorganizowało wieczór "100 lat Warner Bros: Bonnie i Clyde", podczas którego wyświetlono kultową ekranizację bestsellerowej powieści wyprodukowaną przez braci Warner. Bilety na event dostępne były w dwóch wariantach cenowych – w zależności od tego, czy nabywane były drogą stacjonarną, czy online.

Jakie eventy tematyczne organizuje jeszcze Kino Forum? Bilety na Przegląd Nowego Kina Francuskiego wyprzedawały się w szybkim tempie. W programie imprezy znalazły się ekranizacje takich przebojów, jak "Winny czy niewinny", "Moja zbrodnia" czy "Falcon Lake". Event trwał całe 7 dni – od 1 do 7 czerwca.

Sporym zainteresowaniem fanów ekranizacji kinowych cieszą się także cykliczne wydarzenia organizowane w ramach cyklu "Krótka historia polskiego kina". W ramach jednej z edycji eventu wyemitowano film Kazimierza Kutza "Nikt nie woła", oparty na powieści Józefa Hena. Bilety na wydarzenie dostępne były zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i online.

Kino Forum – wydarzenia dla dzieci i młodzieży

Białostockie Kino Forum prowadzi także różnorodne projekty edukacyjne, które dostosowane są do poszczególnych etapów kształcenia dzieci. Comiesięczne projekcie filmowe dla uczniów powiązane są z postawą programową, a ich realizacja odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Seanse prowadzone są stacjonarnie oraz drogą online.

Przy Białostockim Ośrodku Kultury działa także Dyskusyjny Klub Filmowy "GAG", który prowadzi akcję promująca kino artystyczne wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Uczestnicy klubu zapoznają się zarówno z klasycznymi seansami kinowymi, jak i nowościami filmowymi z kraju i świata. Na ekranie prezentowane są różne tytuły, m.in. dokumenty, animacje, a także krótko- i pełnometrażowe produkcje.

Warto także dodać, że Kino Forum jest przyjazne sensorycznie. We współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm białostocka placówka organizuje dla młodych widzów ze spektrum autyzmu specjalne seanse kinowe. Projekcje te są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią dużego hałasu i mają problem ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Forum w Białymstoku?
Kino Forum w Białymstoku znajduje się w centrum miasta przy ulicy Legionowej 5.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Forum w Białymstoku? Bilety na ekranizacje
Kino Forum w Białymstoku organizuje różnorodne eventy dedykowane miłośnikom dużego ekranu, m.in. warsztaty, projekcje filmowe czy specjalne dyskusje.
Kiedy zostało otworzone Kino Forum w Białymstoku?
Początki działalności Białostockiego Ośrodka Kultury, w ramach którego działa Kino Forum, datuje się na 1975 rok.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też