Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki

Białystok, Elektryczna 12
Sprawdź wydarzenia
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra WęgierkiOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku powstał w 1938 roku, jednak idea stworzenia miejsca, w którym mieszkańcy mogliby poznawać sztukę teatralną narodziła się już wcześniej.

 

W 1924 roku bowiem założono Teatr Miejski im. Marszałka Piłsudskiego, z którego w późniejszym czasie wyłonił się Teatr Dramatyczny. Gdy Białystok włączono do ZSRR, placówkę przemianowano na Państwowy Teatr Polski Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, a dyrektorem został wówczas Aleksander Węgierko – twórca pierwszego, stałego zespołu teatralnego. Rozwój placówki brutalnie przerwał wybuch II wojny światowej. Po jej zakończeniu wznowiono działalność artystyczną i rozpoczęto prace nad kolejnymi spektaklami we współpracy z białostockimi aktorami.

Teatr Dramatyczny w Białymstoku repertuar

Repertuar Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki to połączenie klasyki i nowości, śmiechu i wzruszeń, sztuki dla dorosłych i dzieci.  Grający z pasją doświadczony zespół aktorski uświetnia swoją grą każdy spektakl. Do tej pory na deskach teatru zagrano spektakle teatralne Ławeczka, Balladyna, Mayday, Ożenek, Rewizor, Szalone nożyczki, Zapiski oficera armii czerwonej, Trans-atlantyk i wiele innych.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki bilety 

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki bilety znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź co nowego w repertuarze i zobacz najlepsze spektakle sezonu!

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też