Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Lodowisko BOSiR

Lodowisko BOSiR

Białystok, Listopada 28
Lodowisko BOSiROpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Lodowisko BOSiR, czyli Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stanowi część Zespołu Obiektów Sportowych "Zwierzyniec". Zadaszony obiekt charakteryzuje się wymiarami tafli lodowej 30 x 60 m i trybunami oferującymi 685 miejsc siedzących. Zlokalizowane w spokojnej, zielonej okolicy Białegostoku przy Parku Zwierzynieckim lodowisko tworzy idealne warunki do odpoczynku i rekreacji, będąc jednocześnie zlokalizowanym blisko centrum miasta. Lodowisko BOSiR znajduje się w hali, która – poza ślizgawką w okresie zimowym – zapewnia także wiele innych atrakcji latem.

Wypożyczalnia łyżew oferuje ich około 800 par w rozmiarach od 25 do 50, regularnie poddawanych ostrzeniu. Dla ułatwienia utrzymania równowagi dostępne są specjalne urządzenia, takie jak misie i pingwinki. Lodowisko czynne jest w godzinach od 6:00 do 22:00.

Zadaszone Lodowisko BOSiR z infrastrukturą techniczną było budowane etapami. Pierwsze prace budowlane rozpoczęto w 1998 roku, a obecny kształt obiekt uzyskał w 2002 roku. Wcześniej na tym obszarze znajdowała się odkryta, sztucznie zamrażana ślizgawka. W 2011 roku dodano do kompleksu salę rozgrzewkową dla łyżwiarzy, wyposażoną w bieżnię tartanową o długości 50 m. W 2015 roku wokół tafli zamontowano bandy hokejowe, a w 2021 roku przeprowadzono modernizację oświetlenia hali oraz przeprowadzono remont płyty lodowiska.

Lodowisko BOSiR – wydarzenia

Organizowane przez Lodowisko BOSiR wydarzenia to przede wszystkim zimowe otwarte ślizgawki dla mieszkańców Białegostoku i okolic. W ramach nich organizowane są także specjalne eventy, takie jak Mikołajki na Lodowisku BOSiR, podczas których użytkownicy przebierają się za śnieżynki, elfy, aniołki, krasnale, skrzaty, renifery, bałwanki, czarodzieje i dobre wróżki. W ramach ślizgawek organizowany jest również Dzień Kobiet oraz Wiosenne Wietrzenie Szaf. Na koniec ferii odbywają się treningi łyżwiarskie dla młodzieży i dorosłych, a także zimowe miasteczko z różnymi atrakcjami, przygotowane przez ekipę PGE Narodowy z Warszawy. W godzinach wieczornych w ramach wydarzenia odbywały się Disco Lodowiska z 4fun.TV, podczas których grano największe hity stacji podczas zabawy na lodzie.

Organizowane przez Lodowisko BOSiR wydarzenia to także mecze III ligi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Zespołem prezentującym się w stolicy Podlasia jest Husaria Białystok. Lodowisko BOSiR organizuje wielokrotnie zawody w Short Tracku, w tym Ogólnopolskie Zawody Rankingowe, podczas których do Białegostoku zjeżdża się ponad 200 zawodniczek i zawodników, by rywalizować w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze. 

Lodowisko BOSiR – koncerty

Organizowane w miejscu Lodowiska BOSiR koncerty odbywały się głównie w okresie, w którym nie prowadzono działalności ślizgawkowej. Do Hali BOSiR zjeżdżali się artyści sceny muzycznej tacy jak Budka Suflera czy Red Box. W hali BOSiR odbył się także przegląd młodzieżowych zespołów rockowych i hip-hopowych „Young Stage”. Hala Lodowiska BOSiR gości także koncerty charytatywne, w trakcie którego odbył się set dj-ski Bassmanów oraz Szevskiego. Przed laty odbywał się w hali także Międzynarodowy Przegląd Orkiestr Dętych.

Lodowisko BOSiR – bilety

Na terenie lodowiska BOSiR bilety dostępne są w kasie hali. Cennik lodowiska dostępny jest na stronie miejskoaktywni.pl, gdzie również można znaleźć informacje dotyczące dostępności tafli każdego dnia, rezerwacjach, przerwach technicznych, a także koszty ostrzenia łyżew, terminarzu ostrzenia, szczegóły temu dotyczące oraz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Lodowiska BOSiR. Podczas meczów hokejowych na Lodowisku BOSiR bilety są darmowe.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Lodowisko BOSiR?
Lodowisko BOSiR znajduje się w Hali Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku przy ul. 11 listopada 28.
Jakie wydarzenia odbywają się na Lodowisku BOSiR?
W ciągu ostatnich lat hala, a w niej Lodowisko BOSiR była świadkiem licznych wydarzeń, obejmujących tak różnorodne dziedziny jak sport, kultura i rozrywka.
Kiedy zostało otworzone Lodowisko BOSiR?
Pierwsze prace budowlane Lodowiska BOSiR rozpoczęto w 1998 roku, jednak w obecnym kształcie obiekt oddano do użytku w 2002 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też