Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Hotel DoubleTree by Hilton Łódź

Hotel DoubleTree by Hilton Łódź

Łódź, Łąkowa 29
Hotel DoubleTree by Hilton ŁódźOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Hotel DoubleTree by Hilton Łódź to niezwykłe miejsce na mapie miasta, zlokalizowane w samym centrum, przy ulicy Łąkowej 29. Obiekt znajduje się w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych i sąsiaduje z klubem muzycznym Wytwórnia. Z czego słynie Hotel DoubleTree by Hilton Łódź? Wydarzenia, organizowane w obiekcie, przyciągają widzów z całej Polski.

Hotel DoubleTree by Hilton Łódź – o obiekcie

DoubleTree by Hilton Łódź znajduje się w kompleksie Łąkowa 29, który nieodłącznie związany jest z polską kinematografią. Niegdyś znajdowała się tu Łódzka Wytwórnia Filmowa, z ramienia której zrealizowane zostały takie filmy, jak m.in. "Zakazane piosenki" Leonarda Buczkowskiego, "Faraon" Jerzego Kawalerowicza, "Seksmisja" Juliusza Machulskiego "Ziemia obiecana" Andrzeja Wajdy, "Potop" Jerzego Hoffmana oraz seriale "Stawka większa niż życie" czy "Czterej pancerni i pies".

Wskutek zmian ustrojowych, Łódzka Wytwórnia Filmowa znalazła się w trudnej sytuacji i ostatecznie została zamknięta w 1998 roku. Niezwykła historia tego miejsca sprawiła, że inwestor – Spółka Toya – postanowił zrewitalizować obiekt, zachowując jego pierwotny charakter. W 2013 roku powstał tu Hotel DoubleTree by Hilton, a kilka lat wcześniej – klub muzyczny Wytwórnia, w którym odbywają się rozmaite wydarzenia, takie jak koncerty, spektakle i wiele innych. Bilety na eventy dostępne są na stronie eBilet.pl.

Hotel DoubleTree by Hilton Łódź – wydarzenia

Co odbywa się obecnie w Hotelu DoubleTree by Hilton Łódź? Koncerty, które mają miejsce w klubie, należącym do kompleksu Łączna 29, przyciągają miłośników dobrej muzyki w wykonaniu gwiazd polskiej i światowej estrady. Na scenie obiektu pojawili się m.in. Chris Botti, Ray Wilson, Marillion, Orkiestra Glenna Millera, Nazareth, China Moses, Manhattan Transfer, Basia Trzetrzelewska, Al Foster, Sully Erna, Gregory Porter, Tommy Emmanuel, Richard Bona, Miri Ben – Ari, Seweryn Krajewski, Sinfonia Varsovia, TSA, Nosowska, Hey, Kayah i Bregović, Kult, Organek, Anna Maria Jopek, Andrzej Piaseczny, Dawid Podsiadło czy Ania Dąbrowska.

Koncerty w Hotelu DoubleTree by Hilton to nie jedyny typ rozrywki, który przyciąga widzów do obiektu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również takie wydarzenia, jak spektakle w wykonaniu polskich i zagranicznych teatrów oraz łódzkie festiwale, m.in. Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Festiwal Nowa Klasyka Europy, Soundedit Festival, Festiwal Łódź 4 Kultur, Festiwal Dotknij Teatru.

Hotel Double Tree by Hilton Łódź – bilety

Chcesz uczestniczyć w wydarzeniu, organizowanym w Hotelu DoubleTree by Hilton? Bilety możesz zakupić na stronie eBilet.pl. Wszystkie eventy cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności – nie czekaj więc i zarezerwuj miejsce! Czekają Cię niezapomniane emocje i niepowtarzalne wrażenia, których nie warto przegapić.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Hotel DoubleTree by Hilton Łódź?
Hotel DoubleTree by Hilton Łódź znajduje się przy ulicy Łąkowej 29, w miejscu dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, nieopodal klubu muzycznego Wytwórnia.
Jakie wydarzenia odbywają się w Hotelu DoubleTree by Hilton Łódź?
W Hotelu DoubleTree by Hilton Łódź odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Z okazji otwarcia obiektu, w zlokalizowanym w kompleksie Łąkowa 29 klubie Wytwórnia, odbyły się koncerty The Four Colors of Łódź, na czele ze Zbigniewem Preisnerem, Hanną Banaszak, Elżbietą Towarnicką, Chórem Filharmonii Częstochowskiej "Collegium Cantorum" oraz Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej.
Kiedy został utworzony Hotel DoubleTree by Hilton Łódź?
Hotel DoubleTree by Hilton Łódź został utworzony 14 września 2013 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też