Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

EC1 Łódź

Łódź, ul. Targowa 1/3
EC1 ŁódźOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

EC1 Łódź to jedno z najważniejszych miejsc kultury w Łodzi. Dawniej funkcjonujące jako Elektrownia Łódzka, dziś działa jako instytucja prowadzona przez Miasto Łódź i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znana pod nazwą „EC1 Łódź – Miasto Kultury”. Jest to obiekt kulturalno-artystyczny i edukacyjny. W EC1 wydarzenia organizowane są cyklicznie. To miejsce przystosowane do imprez rozrywkowych, warsztatów, czy imprez grupowych. W EC1 Łódź na wydarzeniach 2022 są organizowane koncerty, półkolonie, seanse filmowe „pod chmurką”, spotkania tematyczne i wiele innych.

Co znajdziesz w EC1 Łódź?

W obiekcie EC1 w Łodzi Centrum Kultury mieści się najnowocześniejsze w Polsce planetarium, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej i otwarte w 2018 roku Centrum Nauki i Techniki. Specjalnie pod organizację wydarzeń, udostępniane są sale konferencyjne i hale, w tym największa Hala Maszyn o powierzchni aż 1360 mkw. W EC1 Łódź planetarium odbywają się projekcje popularnonaukowe, pokazy muzyczne i koncerty.

 

Obiekt ten uznany jest za największe w Polsce i za jedno z najnowocześniejszych planetariów w Europie. Zostało uznane za jeden z „7 Nowych Cudów Polski 2016” w plebiscycie, zorganizowanym przez miesięcznik National Geographic i Traveler. EC1 planetarium w Łodzi rocznie odwiedza około 150 tys. widzów.

EC1 Łódź – wydarzenia 2022

W EC1 Centrum Nauki i Techniki w Łodzi znajdują się przestrzenie historyczne, m.in. maszynownia, kotłownia, rozdzielnia czy zmiękczalnia. To ponad 150 stanowisk z ekspozycją. Kino sferyczne 3D i doświadczenia przeprowadzane w nowoczesnym laboratorium, to również niezwykle popularne atrakcje dla zwiedzających.

 

Wydarzenia w EC1 Łódź przyciągają tłumy zainteresowanych. Centrum Nauki i Techniki nastawione jest na interakcje ze zwiedzającym. Działają tu trzy ścieżki dydaktyczne, mającjako stałe wystawy – ścieżka energetyczna, ścieżka historii cywilizacji i nauki oraz „Mikroświat – Makroświat”. Warto na bieżąco śledzić informacje na temat EC1 Łódź - wydarzenia 2022 będą organizowane przez poszczególne jednostki Miasta Kultury.

EC1 Łódź Centrum Kultury

W EC1 w Łodzi działa również Centrum Kultury Filmowej. To doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników kinematografii. W EC1 Łódź w Centrum Kultury Filmowej funkcjonują trzy sale kinowe. Na zwiedzających czeka również interaktywna wystawa, na temat historii i przeszłości technologii filmowych oraz ścieżka dydaktyczna o historii polskiego kina. Co zrobić, aby odwiedzić EC1 Łódź? Bilety na obecne i nadchodzące wydarzenia są dostępne zarówno na stronie samej instytucji, jak i portalu eBilet.pl.

Centrum Komiksu i Narracji Filmowej to kolejna i ostatnia propozycja Centrum Kultury EC1 w Łodzi. Jego celem jest przybliżenie sztuki komiksowej i zagadnień narracji interaktywnej. W EC1 Łódź, wydarzenia organizowane w Centrum Komiksu i Narracji Filmowej pozwalają zapoznać się z kinematografią w całkowicie odmienny sposób, a nauka przeplata się tu z kulturą i sztuką.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się EC1 Łódź?
EC1 Łódź znajduje się w obiekcie, który funkcjonował dawniej jako zespół budynków Elektrowni Łódzkiej. Centrum Kultury mieści się w Nowym Centrum Łodzi, przy ul. Targowej 1/3, w sąsiedztwie Dworca Łódź Fabryczna.
Jakie wydarzenia odbyły się w EC1 Łódź?
W EC1 Łódź odbyły się koncerty wielu znanych artystów, takich jak Sanah, Artur Rojek czy Brodka. Wśród innych interesujących atrakcji, warto wymienić m.in. pokazy bajek oraz wystawy, takie jak „Sztuka DC. Świt superbohaterów”.
Kiedy została utworzona EC1 Łódź?
EC1 Łódź powstało w 15 maja 2008 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso