Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów

Łódź, Gdańska 32
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta BacewiczówOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi nawiązuje do głęboko zakorzenionych tradycji muzycznych miasta. Powstała w 1945 roku, czerpiąc z doświadczeń Konserwatorium Heleny Kijeńskiej-Dobkiewiczowej. Od samego początku stała się ważnym punktem na kulturalnej mapie regionu. Patronują jej znakomici artyści – Grażyna Bacewicz, utalentowana kompozytorka i skrzypaczka oraz jej brat, Kiejstut, który przez wiele lat pełnił funkcję rektora uczelni.

Łódzka Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów to połączenie tradycji wartości z nowoczesnością. Jej bogaty dorobek łączy się z otwartością na nowe ścieżki rozwoju w dziedzinie kultury i edukacji muzycznej. To, co wyróżnia Akademię, to przede wszystkim jej studenci i absolwenci, którzy regularnie zdobywają prestiżowe stypendia i nagrody w międzynarodowych oraz krajowych konkursach muzycznych. Akademia stale rozwija swoją ofertę dydaktyczną, oferując nowe specjalności i kierunki studiów. Poza tradycyjnymi ścieżkami kształcenia, wprowadza innowacje takie jak kompozycja muzyki filmowej czy wokalistyka estradowa. 

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów – wydarzenia

Organizowane przez Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów wydarzenia są możliwe dzięki intensywnie rozwijanym kontaktom międzynarodowym, zawdzięczanym m.in. członkostwu w Europejskim Stowarzyszeniu Konserwatoriów i Akademii Muzycznych. Współpraca z ponad 60 uczelniami partnerskimi umożliwia studentom zdobywanie doświadczeń w różnych częściach świata. Akademia jest również gospodarzem międzynarodowych konkursów muzycznych, które przyciągają talenty z całego świata.

Wśród cyklicznie organizowanych przez akademię inicjatyw kulturalnych, warto wymienić m.in. wieczory muzyczne, organizowane od 1965 roku. Ponad pół wieku tradycji stanowią dowód niesłabnącego zainteresowania i miłości do muzyki wśród studentów, pedagogów oraz mieszkańców Łodzi. Wykonawcy, którzy biorą udział w koncertach, to zarówno studenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Łodzi, jak i zaproszeni goście – znani artyści oraz młode talenty. To połączenie doświadczenia z młodzieńczą pasją, które sprawia, że każdy koncert jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Bilety na wydarzenia nie są wymagane – wstęp na wszystkie koncerty jest całkowicie bezpłatny.

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów – koncerty

Realizowane przez Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów koncerty to nie lada gratka nie tylko dla miłośników muzyki poważnej i klasycznej, lecz również filmowej. Kiedy myślimy o Łodzi, myślimy o mieście o bogatej historii filmowej, którego Wytwórnia Filmów Fabularnych odegrała kluczową rolę w kształtowaniu krajobrazu polskiej kinematografii. Ale co by było filmem bez jego muzycznego tła? Filmowe dźwięki Łodzi są tak samo niezapomniane jak sceny, które podkreślają.

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi postanowiła oddać hołd tym nieśmiertelnym melodiom, które od lat pozostają w pamięci publiczności. Orkiestra pod batutą Marcina Wolniewskiego, zagrała kultowe motywy filmowe - od dźwięków "Ziemi Obiecanej", przez nostalgiczne melodie "Daleko od szosy" i "Znachora".

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów – bilety

Pragniesz usłyszeć na żywo najzdolniejszych młodych muzyków, którzy związali swoją przyszłość z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów? Bilety na wiele spośród organizowanych przez uczelnię nie są wymagane, a wstęp na koncerty jest zapewniany nieodpłatnie. W przypadku wydarzeń biletowanych, informacje na temat wstępu na poszczególne atrakcje można znaleźć m.in. na stronie oraz fanpage’ach Akademii w mediach społecznościowych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów?
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów znajduje się w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32.
Jakie wydarzenia odbywają się w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów?
Realizowane przez Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów wydarzenia obejmują m.in. koncerty cykliczne, występy studentów i absolwentów oraz inicjatywy z udziałem zaproszonych gości.
Kiedy została otworzona Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów?
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów została otwarta w 1945 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też