Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home breadcrumbs.placeListPage Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Warszawa, Pańska 3
Muzeum Sztuki NowoczesnejOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Już 28 maja o 19:00 zapraszamy do kina Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Tym razem zaprezentowany zostanie film Korona Jany Shostak i Jakuba Jasiukiewicza, 2020. Stream poniżej. 

 

 

W hali namiotowej na tyłach Galerii Foksal trwają przygotowania do konkursu piękności. Energiczna choreografka wyciska z kandydatek siódme poty, formatując je do standardu miss. Jana (26 l.), jedna z uczestniczek chce wynegocjować prawo do zabrania głosu na scenie. Jednak w trakcie wieczornej gali mikrofon kontrolują tylko prowadzący. Następnego ranka policyjne radiowozy obwieszczają początek pandemii. W domowej izolacji nowe koleżanki szukają możliwości współpracy. Umawiają się nad morzem, żeby nagrać protest song. Z pomocą przychodzi im tajemnicza Madka’s’curkom.

MSN Warszawa

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie istnieje od 2005 roku. Prezentuje najnowsze zjawiska w sztuce, fotografii, architekturze i designie. Jego kolekcja obejmuje ponad 400 dzieł sztuki współczesnej, autorstwa polskich i zagranicznych artystów. 

Wystawy organizowane w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie organizowane są w tymczasowej siedzibie przy ul. Pańskiej 3, niedaleko Pałacu Kultury i Nauki. Tu mieści się też księgarnia Bookoff i kawiarnia Emesen. W weekendy odbywają się cykliczne oprowadzania w języku polskim i angielskim, można także z skorzystać z możliwości umówienia grupy na bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem w dowolnym terminie. Muzeum prowadzi także działalność edukacyjną, oferując zajęcia dla dzieci i młodzieży.

 

Od marca 2017 Muzeum organizować zaczęło wystawy w specjalnym pawilonie ekspozycyjnym, który stanie nad Wisłą, na skwerze im. Stanisława Skibniewskiego „Cubryny”, na przedłużeniu ulicy Lipowej – obok Centrum Nauki Kopernik, Biblioteki Uniwersyteckiej i rewitalizowanych bulwarów.

Budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

W 2014 roku zaprojektowanie muzeum powierzono pracowni Thomas Phifer and Partners. Siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad ma zostać oddana do użytku w grudniu 2022 roku.

 

Do wybudowania siedziby na placu Defilad muzeum organizuje wystawy w „Muzeum na Pańskiej” – tymczasowej siedzibie przy ul. Pańskiej jak również w „Muzeum nad Wisłą” – specjalnym pawilonie ekspozycyjnym, który stanął przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 22. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Patryk Korzeniecki, CC-BY-SA 4.0Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn