Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Zara Larsson

Zara Larsson

Zara LarssonSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
26 lat
data urodzenia:
16.12.1997
miejsce urodzenia:
Karolinska Universitetssjukhuset, Solna, Szwecja
dyscyplina:
szwedzka piosenkarka i autorka piosenek
social media:

Opis

Zara Larsson to jedna z najbardziej utalentowanych szwedzkich piosenkarek, która jest znana praktycznie na terenie całej Europy. Zara to artystka młodego pokolenia, która jest nie tylko piosenkarką, ale też autorką tekstów. Stara się mieć pełną kontrolę nad swoją twórczością i cały czas rozwija warsztat muzyczny, aby wydobyć z siebie maksymalny potencjał.

Charakterystyczną cechą tej sympatycznej piosenkarki jest jej wspaniały głos (mezzosopran). Artystka specjalizuje się w tworzeniu muzyki spod szyldu pop, dance oraz soul. Aktywna na scenie muzycznej od kilku dobrych lat. Cieszy się sporą popularnością i nic w tym dziwnego, ponieważ nad swoją karierą pracowała od wczesnych lat dzieciństwa. Była m.in. finalistką konkursu talentów w 2007 roku (miała wtedy 10 lat). 

Zara Larsson: krótka historia

Warto przeanalizować pokrótce dotychczasową karierę muzyczną Zary Larsson, a jest o czym opowiadać. Piosenkarka pochodząca ze Szwecji swoją bogatą karierę rozpoczęła występując w musicalu "Dźwięki muzyki". Następnie wystąpiła w programie o nazwie "Talang", w którym okazała się najlepsza i podołała przeróżnym wyzwaniom, mierząc się po drodze z wielkimi przebojami światowej sceny muzycznej. Jej debiutancka EP-ka ukazała się natomiast w 2013 roku i nosiła nazwę "Introducing". Wszystkie jej albumy oraz EP-ki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony szwedzkiej, jak i europejskiej publiczności. Dzięki temu Zara mogła w spokoju rozwijać swoją karierę i trafiać z kolejnymi utworami w gusta młodych, jak i dużo bardziej doświadczonych odbiorców. Zara występowała już w wielu europejskich miastach, w tym m.in. w Madrycie, Kopenhadze i Helsinkach, a w najbliższej przyszłości pojawi się w Polsce - wystąpi na Orange Warsaw Festival, odwiedzając również Trondheim, Stavanger i Sztokholm (z którego pochodzi). 

Zara Larsson: dotychczasowy dorobek muzyczny (EP-ki i albumy)

Najwyższa pora, aby sprawdzić, jak prezentuje się dotychczasowy dorobek muzyczny Zary Larsson pod kątem wydanych EP-ek oraz albumów. Jeśli chodzi o EP-ki, to poza tą wspomnianą wyżej ("Introducing"), szwedzka artystka ma na swoim koncie trzy inne - "Allow Me to Reintroduce Myself", "Uncover" oraz "The Remixes". Biorąc pod lupę albumy muzyczne Zary Larsson warto wspomnieć o trzech krążkach:

 • "1",
 • "So Good",
 • "Poster Girl".

Jednocześnie trzeba podkreślić, że trwają wzmożone prace nad powstaniem czwartego albumu szwedzkiej piosenkarki o nazwie "Can't Tame Her". Zara do tej pory współpracowała z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak: TEN Music Group, Universal Music Group, Epic Records oraz Sommer House. 

Zara Larsson: najpopularniejsze utwory

W tym miejscu wypadałoby przejść do krótkiego podsumowania najpopularniejszych utworów Zary Larsson. W tej kategorii nie może zabraknąć takich kawałków, jak:

 • "She's not Me",
 • "Carry You Home",
 • "Uncover",
 • "Rooftop",
 • "Lush Life",
 • "Never Forget You",
 • "Ain't My Fault",
 • "I would like",
 • "Only You",
 • "Don't Worry Bout Me",
 • "Like It Is",
 • "Can't Tame Her".

Oczywiście tych utworów jest zdecydowanie więcej, ale Zara jest tak rozpoznawalną artystką, że każdy miłośnik jej muzyki ma swoje ulubione kawałki i trudno je później sklasyfikować.

Zara Larsson: powiązani artyści & współpraca

W trakcie swojej dotychczasowej kariery muzycznej utalentowana szwedzka piosenkarka współpracowała już w wieloma różnymi artystami, a w tej grupie znajdują się m.in.: MNEK, Ty Dolla Sign, BTS, Kygo, Tyga, Young Thug, Sabrina Carpenter, Tinie Tempah, David Guetta, Fedez, Clean Bandit oraz Alesso. 

Kategorie:piosenkarki pop

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy i gdzie urodziła się Zara Larsson?
Zara Larsson to utalentowana piosenkarka ze Szwecji, która urodziła się 16 grudnia 1997 roku na terenie Sztokholmu. Specjalizuje się w tworzeniu muzyki pop, soul oraz dance.
Jakie są najpopularniejsze utwory Zary Larsson?
Najpopularniejsze kawałki Zary Larsson to m.in.: "She's not Me", "Carry You Home", "Uncover", "Rooftop", "Lush Life", "Never Forget You", "Ain't My Fault", "I would like", "Only You", "Don't Worry Bout Me", "Like It Is" czy też "Can't Tame Her".
Jakie EP-ki i albumy muzyczne ma na swoim koncie Zara Larsson?
Zara Larsson ma na swoim koncie cztery EP-ki: "Introducing", "Allow Me to Reintroduce Myself", "Uncover" oraz "The Remixes". Ma też trzy albumy muzyczne: "1", "So Good" oraz "Poster Girl". Obecnie trwają prace nad czwartym - "Can't Tame Her".
Z jakimi wytwórniami muzycznymi jest kojarzona Zara Larsson?
Zara Larsson jest kojarzona z takimi wytwórniami muzycznymi, jak TEN Music Group, Universal Music Group, Epic Records oraz Sommer House.
Z jakimi artystami współpracowała/współpracuje Zara Larsson?
Szwedzka artystka współpracowała/współpracuje z takimi artystami, jak: MNEK, Ty Dolla Sign, BTS, Kygo, Tyga, Young Thug, Sabrina Carpenter, Tinie Tempah, David Guetta, Fedez, Clean Bandit oraz Alesso.

Fani lubią też

Zobacz też