Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Laboratorium Pieśni

Laboratorium Pieśni

Laboratorium PieśniOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Laboratorium Pieśni to absolutnie wyjątkowy kobiecy zespół pieśniarek, które wykonują muzykę folkową. Grupa została utworzona w 2013 roku w Gdańsku z inicjatywy Aliny Jurczyszyn i Kamili Bigus. Artystki wykonują interpretacje tradycyjnych pieśni ludowych z takich obszarów jak: Polska, Białoruś, Skandynawia,

Laboratorium Pieśni – koncerty, wydarzenia, współprace

Laboratorium Pieśni w Polsce to obecnie 7 kobiecych, polifonicznych głosów, które interpretują pieśni z różnych zakątów globu. Artystki wykonują utwory zarówno a’capella, jak i w towarzystwie tradycyjnych, takich jak shruti box, dzwonki, przeszkadzajki flet, kalimba, misy, gongu.

Śpiewaczki czerpią inspirację z natury, dźwięków zwierząt i tych charakterystycznych dla dzikiej przyrody, a także intuicyjnych, kobiecych odgłosów. Zespół odwiedził już ponad 15 krajów na całym globie, m.in.: USA, Indie, Anglia, Chiny, Izrael, Szwajcaria, Hiszpania, Islandia, Japonia, Dania, Holandia, Francja, Izrael, Szwajcaria, Islandia, a także Japonia.

Zespół tworzy również przedstawienia teatralne, w których motywem przewodnim są tradycyjne pieśni opowiadające o zanikających obrzędach: Pory Roku (2012), Puste Noce – Pieśni, które już się kończą (2014). Pieśni pogrzebowe artystki ilustrują cheironomią, ruchem oraz tańcem.

Zespół współpracuje ze znanymi i cenionymi muzykami, takimi jak Kayah – w projekcie pt. Czarna polana czy raper L.U.C. Warto również podkreślić, że artystki były Stypendystkami Miasta Gdańsk w latach 2015 i 2018, a także otrzymały nagrodę nagrodę Tryton ufundowaną przez Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza na festiwalu Fama dla Największej Osobowości Festiwalu.

Laboratorium Pieśni – koncerty to nie wszystko!

Laboratorium Pieśni w Polsce nie tylko daje koncerty muzyki ludowej, ale również prowadzi warsztaty ze śpiewu autorską metodą Aliny Jurczyszyn, praktyka obejmuje pracę z ciałem, techniki oddechowe i modulowanie głosem, a zainspirowana jest teatrem Jerzego Grotowskiego z Wrocławia.

Jak przekonuje artystka: „Muzyka ma uzdrawiającą moc, potrafi przywrócić radość życia, spokój, poczucie sensu, wiarę we własną kreatywność i jej moc. Zapraszamy chętnych do tej wspólnej praktyki przez pieśni tradycyjne, wielogłosowe, by budzić głos i pogłębiać oddech, odkrywać dźwięki naszego ciała i przestrzeni wokół”.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Laboratorium Pieśni?
Zespół Laboratorium Pieśni wydał dotychczas 3 albumy: wydaniem własnym – krążek Rosna (2016) i Puste Noce (2017), a także Rasti (2018) nakładem wytwórni Solotion.
Jaką muzykę tworzy zespół Laboratorium Pieśni?
Zespół Laboratorium Pieśni tworzy muzykę folklorystyczną. Muzycy czerpią inspirację z różnych kultur, m.in. Polski, Białorusi, Ukrainy, Bałkanów, Skandynawii czy Gruzji. Repertuar artystyczny składa się z wykonań techniką polifonii oraz a capella z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów etnicznych.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Laboratorium Pieśni?
Zespół Laboratorium Pieśni został założony w 2013 roku w Gdańsku przez Alinę Jurczyszyn oraz Kamilę Bigus.

Fani lubią też

Zobacz też