Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta The Kolors

The Kolors

The KolorsSzczegółyOpisWydarzeniaThe Kolors - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Mediolan, Włochy
dyscyplina:
Pop rock, funk rock
social media:

Opis

The Kolors to utworzony w 2009 roku w Mediolanie włoski zespół pop rockowy, który bardzo chętnie podejmuje się również tworzenia utworów z gatunku funk rock. Formacja od wielu lat cieszy się we Włoszech ogromną popularnością.

W składzie włoskiej grupy pop rockowej znajdują się Stash Fiordispino (wokal, gitara, perkusja oraz syntezator), Alex Fiordispino (perkusja wraz z instrumentami towarzyszącymi) i Dario Iaculli (gitara basowa). Byłymi członkami zespołu są z kolei Alessandro Tammaro oraz Daniele Mona.

Muzyczne początki The Kolors i debiutancki album

Co prawda zespół został założony już w 2009 roku, ale ciężko było mu się przebić przez włoską i europejską konkurencję. Od 2010 roku artystów z grupy The Kolors można było posłuchać w największych mediolańskich klubach muzycznych. To właśnie wtedy zrobiło się o nich nieco głośniej.

Artyści próbowali się wybić w wielu różnych miejscach, aż w końcu postanowili wydać debiutancki album studyjny o nazwie "I want". Stało się to w 2014 roku.

Krążek zyskał ze strony słuchaczy pozytywne noty, a muzycy wchodzący w skład The Kolors od tego momentu nie mogli na brak rozpoznawalności. Publiczność im zaufała, chociaż w trakcie swojej kariery zaliczyli kilka wpadek.

Kolejne dwa krążki, nagrody i współpraca z kilkoma wydawnictwami

The Kolors to zespół, który lubi chodzić własnymi ścieżkami. To właśnie z tego względu artyści współpracowali już z kilkoma różnymi wydawnictwami muzycznymi. Wśród nich znalazły się:

 • Baraonda Edizioni Musicali,
 • Island Records,
 • Warner Bros Records,
 • Warner Music Italy.

Każda z tych współprac przyniosła zespołowi coś nowego. W latach 2015-2017 na rynku pojawiły się kolejne dwa krążki The Kolors:

 • "Out" z 2015 roku,
 • "You" z 2017 roku.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się druga płyta zespołu – "Out". Pojawiło się na niej wiele wyjątkowych utworów, w tym m.in. "Everytime". Jaki był tego skutek? Pokrycie się krążka platyną.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że wzrost popularności przyniósł artystom kilka cennych nagród. Na szczególne podkreślenie zasługują chociażby Wind Music Awards i MTV Italian Music Awards.

Największe kawałki zespołu "The Kolors" i wspólne nagrywki z innymi artystami

Czy można bez chwili zastanowienia wymienić największe kawałki włoskiej grupy "The Kolors"? Na pewno byłoby to trudne, lecz za największy hit formacji śmiało można uznać utwór "Italodisco" z 2023 roku. Zawitał on na wysokich lokatach nie tylko we Włoszech, ale też w Austrii, Szwajcarii czy też Polsce.

W 2017 roku na rynku pojawił się numer "What Happened Last Night?", przy nagrywaniu którego brali udział Gucci Mane i Daddy’s Groove. Później artyści współpracowali jeszcze m.in. z:

 • Elodie ("Pensare Male"),
 • J-Axem ("Come le onde"),
 • Gue Pequeno ("Los Angeles").

Grupę zaproszono również do wspólnych nagrywek przy utworach "Nella pancia della balena" (numer Samuela Herona) oraz "Solero" (kawałek Lorenzo Fragoli). Jakich jeszcze utworów The Kolors można byłoby słuchać długimi godzinami? Z pewnością:

 • "Me Minus You",
 • "OK",
 • "Crazy",
 • "Frida",
 • "Cabriolet Panorama",
 • "Blackout".

Ogromny potencjał włoskiego zespołu został zauważony w wielu zakątkach świata, a artyści zachwycali już swoim talentem m.in. uczestników legendarnego Sanremo Music Festival.

 

Źródło zdjęcia: PAP/EPA

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

The Kolors - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi The Kolors?

Miejscowości, w których The Kolors wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy powstał zespół The Kolors?
The Kolors to zespół pop rockowy założony w 2009 roku w Mediolanie. Artyści zajmują się również tworzeniem numerów z gatunku funk rock.
Kto wchodzi w skład zespołu The Kolors?
W aktualnym składzie włoskiego zespołu The Kolors znajdują się Alex Fiordispino, Stash Fiordispino i Dario Iaculli.
Jak nazywa się debiutancki album studyjny formacji The Kolors?
Debiutancka płyta studyjna The Kolors ukazała się w 2014 roku, a artyści nazwali ją "I want". Potem nagrali jeszcze dwa inne krążki – "Out" i "You".
Jakimi utworami może pochwalić się grupa The Kolors?
Absolutnie największym hitem grupy The Kolors jest piosenka "Italodisco"”. Inne popularne utwory The Kolors to m.in. "Everytime", "OK", "Frida", "Blackout" czy też "What Happened Last Night?".

Fani lubią też

Zobacz też