Al Bano & Romina Power

Al Bano & Romina Power

Al Bano i Romina Power poznali się na planie musicalu dla nastolatków „Nel sole”. Zaledwie 16-letnia Romina Power była obiecującą aktorką, pochodzącą z Los Angeles córką hollywoodzkich gwiazd, a 24-letni Albano Carissi początkującym piosenkarzem, urodzonym w rolniczej rodzinie w Apulli - jednym z najbiedniejszych rejonów Włoch.

Rozwój kariery muzycznej Al Bano i Romina Power

Gdy młodzi artyści się poznali, Al Bano był na fali popularności - jego singiel „Nel sole” znalazł się na szczycie włoskiej listy przebojów. Ich związek budził kontrowersje nie tylko ze względu na różnicę wieku, ale także przez różne pochodzenie społeczne. Na szczęście miłość zwyciężyła i po trzech latach znajomości Albano i Romina wzięli ślub. Wkrótce potem stworzyli także duet artystyczny. Błyskawicznie zrobili karierę we Włoszech, występowali też na Eurowizji, ale prawdziwy, międzynarodowy sukces przyszedł na początku lat 80., gdy para wypuściła singiel „Sharazan”.

Al Bano i Romina Power koncerty

Małżonkowie śpiewali o szczęściu i marzeniach, które znalazły spełnienie w romantycznym związku. Kolejny singiel - „Felicita” czyli po prostu „szczęście”, zajął drugie miejsce na festiwalu w San Remo i sprzedał się na świecie w ponad sześciomilionowym nakładzie. W 1986 roku duet podpisał lukratywny kontrakt z wytwórnią WEA, którego owocem był album „Sempre sempre”, z tytułowym przebojem. W 1987 roku ukazał się album „Liberta”, a piosenka o tym tytule ponownie znalazła się na szczytach list przebojów. W 1991 roku para po raz kolejny wystąpiła na festiwalu w San Remo z udanym utworem Oggi Sposi.

 

W 1995 roku ukazał się ostatni wspólny album artystów - „Emozionale”. Duet uważa się za prekursorów italo disco. Kluczem do ich sukcesu była wyjątkowa melodyjność i przebojowość ich piosenek. Każdy mógł i chciał je nucić, a bariera językowa nie stanowiła żadnego problemu. Małżeństwo nagrywało niekiedy hiszpańskie i francuskie wersje swoich albumów, a na potrzeby Eurowizji mieli w repertuarze piosenki po angielsku, jednak to ich włoskie przeboje zapisały się w światowej historii muzyki pop.

Al Bano i Romina Power w Polsce

Al Bano i Romina Power zyskali wielu oddanych fanów w Polsce. Koncerty 2021 z ich udziałem to między innymi występ w marcu Katowicach i Łodzi. Specjalnie dla zgromadzonej publiczności Al Bano i Romina Power zaprezentują swoje największe przeboje w towarzystwie wyjątkowej orkiestry. Będzi można usłyszeć takie jak: „Felicita", „Sempre sempre", „Liberta, „Ci Sara”, „Tu soltanto tu”, „Sharzan", „Nostalgia Canaglia" oraz wiele innych.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Al Bano & Romina Power
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/