Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Suicideboys ($uicideboy$)

Suicideboys ($uicideboy$)

Suicideboys ($uicideboy$)OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Suicideboys, a właściwie $uicideboy$ to grupa muzyczna pochodząca z Ameryki, która wykonuje muzykę hip-hopową. Nie ograniczają się oni do jednego gatunku, a łączą w swojej twórczości kilka różnych. Zespół został założony w 2014 roku przez kuzynów: Scotta Arceneaux Jr (pseudonim Scrim) i Aristosa Petrou (pseudonim: Ruby da Cherry). Stworzyli oni także własną wytwórnię płytową, która nazywa się G*59 Records. Dystrybucji ich muzyki podjęła się Caroline Distribution.

To jeden z najpopularniejszych duetów hip-hopowych w Ameryce. Ich pierwszy album został wydany w 2018 roku i nosił tytuł "I want to Die in New Orleans". To jednak nie był początek ich twórczości. Już wcześniej artyści wydawali liczne mixtape'y oraz EP-ki. Płyta pozwoliła im znaleźć się na liście Billboard 200. 

Kariera

Pierwszym albumem Suicideboys był "Kill Yourself Part I: The Suicide Saga". Można było ją odsłuchać już w 2014 roku na SoundCloud oraz Bandcamp. Ich muzyka została wtedy zauważona przez Bonesa (raper), który podjął współpracę z duetem. Suicideboys wypuścili aż 10 wersji pierwszego albumu. Po podjęciu współpracy z Pouya, duet stał się rozpoznawalny w podziemiu. 

Muzycy pracują w duecie, ale zdarzyło im się także wydawać utwory solo. Mieli okazję pracować osobno także podczas współpracy z innymi wykonawcami. Zanim powstało Suicideboys, Arceneaux tworzył samodzielnie jako początkujący raper. Wypuścił on kilka składanek, które podpisywał swoim pseudonimem "Scrim". Płyty te ujrzały światło dzienne jeszcze przed 2014 roku, kiedy to artyści stworzyli duet. Arceneaux miał także okazję pracować jako producent, tworząc utwory dla innych artystów. Jedna z piosenek odniosła ogromny sukces. Drugi z kuzynów także publikował mixtape'y przed 2014 rokiem. 

Chłopaki z duetu znani byli z wielu kontrowersji. Krytykowano ich wizerunek, treści utworów oraz zachowanie. Nawet sama nazwa zespołu nie obyła się bez negatywnych komentarzy. Arceneaux w wywiadach podkreśla, że diabeł w utworach nawiązuje do narkotyków, od których był uzależniony. Twierdzi jednak, że jest czysty od wszelkich substancji od 2017 roku. 

Muzyka Suicideboys jest bardzo różnorodna. Nie tylko ze względu na podgatunki rapu, w których tworzą, ale także z powodu treści samych utworów. W swoich piosenkach często poruszają temat depresji, który to niezwykle rzadko pojawia się w tego typu muzyce. Sam Arceneaux opowiedział w wywiadzie, że tworzenie muzyki o objawach depresji to pewnego rodzaju terapia poprzez muzykę właśnie. Według niego łączy ona ludzi. Ale oprócz tego pojawiają się też teksty pełne przemocy i agresji. 

Twórczość

Albumy stworzone przez duet Suicideboys to m.in.:

  • "I Want to Die in New Orleans",
  • "Stop Staring at the Shadows",
  • "The Long Term Effects of SUFFERING",
  • "Sing Me Lullaby, My Sweet Temptation".

EP-ki, które wypuścili Suicideboys to m.in.:

  • "Kill Your$elf" (Part I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X),
  • "Black $uicide",
  • "G.R.E.Y.G.O.D.S.",
  • "Grey Sheep",
  • "I No Longer Fear the Razor Guarding My Heel",
  • "$outh $ide $uicide".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Suicideboys współpracowali z innymi wykonawcami?
Tak, w 2019 roku wypuścili EPkę, na której pojawił się Travis Barker (perkusista w Blink-182) oraz James Shaffler (gitarzysta zespołu Korn).
Kiedy Suicideboys pojawili się na mainstreamowych listach przebojów?
Pierwszy raz pojawili się tam w 2016 roku po wydaniu "Radical Suicide".
Dlaczego Suidiceboys nagrali płytę "I Want to Die in New Orleans"?
Na swoim Instagramie muzycy napisali, że chcieli opisać na niej swoje życie, doświadczenia podczas tras koncertowych oraz ekstrawagancję, która stała się ich codziennością.
Jaki jest najchętniej oglądany teledysk Suicideboys na YouTube?
Najchętniej oglądanym teledyskiem jest klip do piosenki "Paris".
Czy to prawda, że w 2018 roku duet przestał ze sobą współpracować?
Nie, to była jedynie plotka, która powstała po serii tweetów opublikowanych przez jednego z członków Suicideboys. By potwierdzić swoje słowa, wypuścili w 2019 roku EP-kę "Live Fast, Die Whenever".

Fani lubią też

Zobacz też