Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Patrick The Pan

Patrick The Pan

Patrick The PanOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Patrick The Pan to pseudonim artystyczny Piotra Madeja – polskiego artysty pochodzącego z Krakowa, który zajmuje się muzyka alternatywną. W czasie koncertów muzykowi towarzyszy Kuba Duda (odpowiedzialny za brzmienie gitary basowej oraz elektrycznej), a także Jakub Stępień (który zajmuje się perkusją, samplerem i śpiewem). Na płytach fani mogą natomiast usłyszeć jednoosobowy zespół – Patrick The Pan jest producentem, wokalistą, tekściarzem, pianistą i gitarzystą.

Patrick The Pan – początki kariery

Patrick The Pan rozpoczął swoją karierę już dekadę temu – w 2012 roku opublikował pierwszą płytę w sieci i od tamtego momentu nie ustaje w twórczej kreatywności. Artysta nie jest zawodowym muzykiem, a mimo tego zajmuje się brzmieniami na wielu płaszczyznach – śpiewa, produkuje, układa teksty i gra na instrumentach.

Początkowo nagrywał po angielsku, ale to utwory śpiewane w języku ojczystym przyniosły mu największą popularność. Jak sam przyznaje: „Polski jest językiem naszego ciała, serca i mózgu i to tak komunikujemy się i tak rozmawiamy o najpoważniejszych emocjach. Po prostu myślimy po polsku, więc ten język jednak jest tutaj ważny. Zacząłem z tym eksperymentować i do tego służyła mi druga płyta – to była najbardziej stresująca decyzja jaką podjąłem”.

Patrick The Pan – koncerty, współprace

Mimo, że Patricka The Pan śmiało można nazwać amerykańskim określeniem – self-made man, to wszechstronny muzyk nie stroni od artystycznych kooperacji. Piosenkarz współpracował z takimi artystami jak Paulina Przybysz, Dawid Podsiadło, Ralph Kamiński, Julia Miii, Misia Furtak, Kaśka Sochacka, Kamil Kowalski oraz zespołem LOR.

Artysta koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą, a za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody i, między innymi wyróżnienie Najlepsze polskie płyty 2015 roku według muzycznego portalu BrandNewAnthem.pl za album …niczym jak liśćmi czy nominację do nagrody Monoludy w kategorii artysta roku.

Patrick The Pan – geneza pseudonimu

Patrick The Pan (z ang. Patryk Patelnia) to pseudonim artystyczny, który powstał z połączenia historii przypadkowego spotkania oraz błędu językowego. Artysta, będąc jeszcze w liceum, kupił rzeźbiony długopis, który zwykł nazywać Patrykiem („długopis Patrick”, czyli „Patrick the Pen”). Z biegiem lat akcesorium stało się ważnym atrybutem oraz alegorią autorskiej muzyki Piotra Madeja. Przy wydawaniu debiutanckiego albumu omyłkowo piosenkarz zapisał nazwę „pan” (z ang. „patelnia”) zamiast „pen” („długopis”).

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Patrick The Pan?
Patrick The Pan wydał dotychczas 4 albumy, pierwsze 3 w wytwórni Kayax, a ostatnią nakładem wytwórni Agora S. A – Something of an End (2014), …niczym jak liśćmi (2015), trzy.zero (2018), Miło Wszystko (2021).
Jaką muzykę tworzy Patrick The Pan?
Patrick The Pan tworzy muzykę alternatywną, na jego krążkach można usłyszeć brzmienia charakterystyczne dla indie-rocka, rapu, akustyczny pop czy wstawki elektronicznej muzyki eksperymentalnej.
Kiedy zaczęła się kariera Patrick The Pan?
Kariera Patricka The Pan rozpoczęła się 29 grudnia 2012 roku, kiedy opublikował w sieci swoją debiutancką płytę Something of an End. Album 2 lata później został oficjalnie wydany przez wytwórnię Kayax.

Fani lubią też

Zobacz też