Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Olka Szcześniak

Olka Szcześniak

Olka SzcześniakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Olka, w właściwie Aleksandra Szczęśniak urodziła się 15 lipca 1991 roku w Częstochowie. Występuje na polskiej scenie stand-upu. Jest także organizatorką imprez kabaretowych w naszym kraju. Jest jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich stand-uperek. Nic dziwnego, skoro nie tylko występuje na scenie, ale także nawiązuje relacje ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Odpowiada na komentarze, oczywiście z charakterystycznym dla niej poczuciem humoru. W 2020 roku pojawiła się w rankingu na zaszczytnym 2. miejscu. Jako nastolatka uczęszczała do III Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. Po ukończeniu szkoły średniej złożyła podanie na studia na Politechnice Krakowskiej. Ukończyła kierunek na Wydziale Architektury. 

Olka Szczęśniak - kariera w stand-upie

Swoją działalność jako stand-uperka rozpoczęła w 2013 roku, gdy miała 22 lata. Dołączyła wtedy do grupy Comedy Lab, która działała w Krakowie. Zaczynała od występów przed niewielką publicznością, a teraz staje na scenie przed setkami osób. Od tamtej pory regularnie pojawia się na wielu scenach, głównie w czterech polskich miastach: Częstochowie, Tczewie, Sosnowcu oraz Pruszczu Gdańskim. W tym ostatnim mieszka od 2016 roku. 

Brała udział w kilku roastach, czyli komediach scenicznych, które polegają na wygłaszaniu obraźliwych monologów. Na scenie staje organizator, czyli roastowany oraz jego goście. Słowa, które tam padają są często wulgarne. 

Olka Szczęśniak - roasty

Wystąpiła w:

  • Roast Michała Lei,
  • Wielki Roast Krzysztofa Skiby,
  • Roast Bękartów Stand-upu.

Olka Szczęśniak - inna działalność

Aleksandra Szczęśniak wystąpiła w programie Kuby Wojewódzkiego. Pojawiła się w 2015 roku w odcinki nr 421. Rok później można ją było zobaczyć premierowo na Netflixie. Pojawił się tak krótki, 25-minutowy odcinek z występem Olki. 

Olka Szczęśniak prowadzi także programy internetowe "Dystans Krytyczny", "Wszyscy jesteśmy hipokrytami" oraz "Zespół HAJSpergera", które można zobaczyć na jej kanale na YouTube. Subskrybuje go niemal 200 tysięcy osób. 

Olka Szczęśniak - wyróżnienia i nagrody

Olka Szczęśniak jest laureatką kilku nagród. Swoje pierwsze wyróżnienie otrzymała w 2019 roku, kiedy to została mianowana najlepszą polską stand-uperką 2019 roku według głosowania przeprowadzonego przez portal standupedia.pl. 

Rok później zajęła zaszczytne drugie miejsce w rankingu polskich stan-uperek prowadzonego przez ten sam portal. W 2022 roku znów pojawiła się w rankingu na pierwszym miejscu. Jednocześnie zajęła 11. miejsce na liście wszystkich stand-uperów z naszego kraju, bez podziału na płeć. To, jak bardzo jest lubiana, widać na jej profilach społecznościowych, gdzie w komentarzach toczą się fajne rozmowy, w których bierze czynny udział.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Olka Szczęśniak dostała jakieś nagrody?
Nie, oprócz wyróżnień portalu standupedia.pl Olka Szczęśniak nie otrzymała jeszcze żadnych nagród.
Czy Olka Szczęśniak ma profile na mediach społecznościowych?
Tak, prowadzi swojego Instagrama, Tik-Toka oraz Facebooka. Dzieli się tam nagraniami z występów, zapowiedziami oraz elementami życia prywatnego, np. co robi po występach.
Gdzie Olka Szczęśniak wystąpiła po raz pierwszy?
Jej debiutancki występ miał miejsce 9 lutego 2013 roku w klubie Artefakt w Krakowie, gdzie wystąpiła przed garstką publiczności.
Czy Olka Szczęśniak występowała za granicą?
Tak, w 2023 roku wystąpiła podczas trzydniowej trasy w Imere, Hadze oraz Eindhoven. Zobaczyło ją tam 1100 osób.
Czy Olka Szczęśniak dzieli się swoimi poglądami politycznymi itd.?
Tak, chociażby wtedy, gdy wrzuciła na Instagram zrzut ekranu z wiadomości, w których pisano o tym, że ubiegła Jarosława Kaczyńskiego w rezerwacji sali.

Fani lubią też

Zobacz też