Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Marcin Zbigniew Wojciech

Marcin Zbigniew Wojciech

Marcin Zbigniew WojciechOpisWydarzeniaMarcin Zbigniew Wojciech - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Marcin Zbigniew Wojciech to prawdziwa petarda polskiego stand-upu. Ma na swoim koncie już przeszło 17 lat na scenie. Choć stand-up w Polsce zaczął się rozwijać później, on już stawiał pierwsze kroki, opowiadając szczerze do bólu, czasem ostre i zawsze trafiające w punkt żarty.

W tym czasie zebrał ponad 17 milionów odsłon na YouTube i 38 tysięcy subskrypcji swojego kanału. Ale na tym nie koniec! Jeszcze prężniej działa na Facebooku, gdzie zebrał 24 tysiące fanów i przeszło 38 milionów wyświetleń. Można by tę liczbę porównać do populacji naszego kraju. To tak, jakby każdy - zarówno jednodniowe maluszki, jak i emeryci po setce - obejrzeli go choć raz. Marcin Zbigniew Wojciech nie spoczywa na laurach. Najlepiej czuje się na prawdziwej scenie, gdzie może zobaczyć swoją publikę na żywo i nawiązać z nią kontakt. Nic więc dziwnego, że stanął na 1700 scenach nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Wystąpił także aż 31 razy w telewizji. 

Marcin Zbigniew Wojciech - kariera dawniej i dziś

Marcin Zbigniew Wojciech jest komikiem "starej daty". Docenia możliwości internetu, dopasowuje się do nich, ale ponad wszystko ceni sobie występy na żywo przed prawdziwą publicznością. Z tego też powodu jego początki w telewizji czy mediach społecznościowych nie należały do łatwych. Choć bawił swoich fanów na żywo, czuł że jego żarty wychodzą dość "sucho" podczas transmisji online. Nie skreślał jednak tego pomysłu. Jak sam pisał na swoim blogu: miał nadzieję, że wiele prób i błędów sprawi, że będzie łatwiej, a jego unikalny format będzie przyjemny w odbiorze. Wiązał z nim nadzieje na regularne publikacje. 

Podczas pandemii zajmował się głównie pisaniem scenariuszy filmów komediowych. Stworzył ich kilkanaście. Większość z nich pojawiła się w 2021 roku. Na daty premier nowych odcinków wybierał nieprzypadkowe daty, takie jak 14 lutego (Walentynki) czy 8 marca (Dzień Kobiet). 

Stworzył swój własny program, który opierał się na przemyślanym scenariuszu. Zaczynał się od skeczów komediowych, później pojawiał się stand-up, parodie i na koniec anegdota opowiadana przez gościa programu. W pierwszym odcinku nawiązywał do ekologii. "Karny Kopiuch" to tytuł odcinka o akcji społecznej uświadamiającej o wpływie starych pieców na środowisko. Marcin Zbigniew Wojciech jest znany z nawiązywania do aktualnej sytuacji i problemów zwykłych ludzi. Przez to trafia do szerokiej publiki i zbiera pozytywne opinie. 

Marcin Zbigniew Wojciech występował w takich grupach stand-upowych, jak STAND-UP Night, Kabaret 44-200 oraz STAND-UP Kraków. Można go było usłyszeć w radiu RMF FM. Pojawiał się na ekranie telewizyjnym m.in. na kanałach POLSAT, Comedy Central oraz TVP2.

"Moja konkubina" - najnowszy program Marcina Zbigniewa Wojciecha

Jego najnowszy program - "Moja konkubina" - można zobaczyć na scenach w różnych miastach w 2023 roku! Stand-uper zabiera nas w nieziemską podróż. Odwiedzimy galaktykę relacji damsko-męskich i zobaczymy, jak wyglądają one w krzywym zwierciadle. A może takie są naprawdę? Marcin Zbigniew Wojciech porusza temat walki płci, z którą borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nadmuchane męskie ego, które nie mieści się w czterech ścianach i brzydka, nieprzyjemna prawda na temat prawdziwych myśli w związkach. Bywa ostro, brutalnie i - jak zwykle - szczerze do bólu. 

Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży

Marcin Zbigniew Wojciech prowadzi Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży. Zajmuje się ono promocją lokalnych artystów oraz organizacją wydarzeń dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem przygody na scenie komediowej i nie tylko. W ramach Stowarzyszenia organizowane są:

  • Krakowski Klub Komediowy, w którym mogą wystąpić początkujący stand-uperzy z całego kraju,
  • "Pokaż, co potrafisz" - program typu "talent show" dla dzieci o różnych talentach,
  • Festiwal Przeciw Nienawiści.

Wydarzenia

Marcin Zbigniew Wojciech - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marcin Zbigniew Wojciech?

Miejscowości, w których Marcin Zbigniew Wojciech wystąpi w najbliższym czasie: Rybnik, Tychy, Katowice, Chorzów, Bochnia, Żory, Mikołów, Gliwice, Wodzisław Śląski.

Na którym miejscu w rankingu Standupedii znalazł się Marcin Zbigniew Wojciech?
Marcin Zbigniew Wojciech znalazł się na 32. miejscu (stan na 15 grudnia 2022 roku).
Dlaczego Marcin Zbigniew Wojciech wybrał taki pseudonim sceniczny?
Nie jest to pseudonim, ale jego prawdziwe dwa imiona i nazwisko.
Jakie programy stworzył Marcin Zbigniew Wojciech?
Stworzył m.in. "My Polacy", "Jak piją Polacy", "Ukraińcy", "Co by było, gdyby faceci byli w ciąży?", "2 mld na TVP" oraz "Wkręceni".
W jakich krajach występował Marcin Zbigniew Wojciech?
W 2023 roku można go było zobaczyć w Wielkiej Brytanii.
Jakie wykształcenie ma Marcin Zbigniew Wojciech?
Komik studiował w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Fani lubią też

Zobacz też