Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Michał Kempa

Michał Kempa

Michał KempaSzczegółyOpisWydarzeniaMichał Kempa - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
13.07.1988
miejsce urodzenia:
Bielsko-Biała
dyscyplina:
Komik, dziennikarz i stand-uper
social media:

Opis

Michał Kempa to znany i ceniony komik, prezenter oraz dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Początek kariery zawodowej

Michał Kempa urodził się 13 lipca 1988 roku w Bielsku-Białej. W 2012 roku ukończył studia na kierunku prawniczym na Uniwersytecie Warszawskim. Nigdy nie podjął jednak kariery w zawodzie prawnika, bowiem skupił się na występach artystycznych. Standu-upem i pracą jako komik interesował się już podczas studiów.

W 2010 roku wygrał program rozrywkowy emitowany przez telewizję Polsat zatytułowany "Stand up. Zabij mnie śmiechem". Program poprzedzony castingiem odbywał się na żywo, a uczestnikami byli zarówno amatorzy jak i osoby związane z działalnością kabaretową lub aktorską (m. in. Aldona Jankowska, Robert Korólczyk czy Leszek Jenek). Nagrodą główną w programie było stypendium do Comedy School w Nowym Jorku, którą Michał Kempa następnie ukończył.

W kolejnych latach wraz z grupą "Michał Kempa i diapazony" zaprezentował wiele autorskich programów. Został również laureatem kilku najważniejszych polskich festiwali i konkursów kabaretowych. W 2011 roku zajął II miejsce na XXXII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry oraz zdobył Nagrodę akustyka Primus Inter Accousticum na V Szczecińskim Przeglądzie Autorskich Kabaretów SZPAK. Rok później, w 2012 roku, zajął I miejsce na XXVIII Przeglądzie Kabaretów PaKA, II miejsce na XVIII Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka oraz zdobył nagrodę Grand Prix "Zostań Gwiazdą Kabaretu".

Kariera w radiu i telewizji

Od września 2014 roku artysta jest odpowiedzialny za cykl w Programie III Polskiego Radia "Kempa ględzi", a w okresie styczeń - grudzień 2015 roku był współprowadzącym audycji w Rock Radiu zatytułowanej "Pyta Nie Na Śniadanie". W latach 2014 – 2016 przygotowywał ponadto materiał do satyrycznej audycji radiowej "Książe i żebrak", której gospodarzami byli Kuba Wojewódzki oraz Mikołaj Lizut.

W lipcu 2016 roku Michał Kempa został komentatorem magazynu satyryczno-publicystycznego "Szkło kontaktowe" emitowanego na antenie telewizji TVN24. Od roku 2019 występuje w programie również jako prowadzący. Ponadto od kwietniu 2020 roku w serwisie YouTube prowadzi program "Dobre Noviny", wraz z Piotrem Szumowskim. Rok później rozpoczął natomiast prowadzenie audycji o rynku technologicznym z Arturem Kurasińskim oraz programu "Król Kempa" na antenie newonce.radio.

W 2021 roku został współprowadzącym programu "Mam talent!" wraz z Marcinem Prokopem. Prowadził trzynastą i czternastą edycję tego popularnego programu emitowanego przez stację TVN.

12 października 2022 roku przy pomocy wydawnictwa W.A.B Michał Kempa wydał swoją debiutancką książkę zatytułowaną "Ostatni rok lekkiego życia". Autor stworzył lekką i zabawną pozycję, która opowiada o nim samym, o Polsce i o polskim społeczeństwie. Po płaszczem humoru porusza w niej również tematy bardziej poważne, takie jak polityka czy rodzina.

Michał Kempa jednocześnie nadal występuje jako stand-uper, prezentując swoje oryginalne programy ze specyficznym poczuciem humoru.

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Michał Kempa - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Kempa?

Miejscowości, w których Michał Kempa wystąpi w najbliższym czasie: Szczecin, Warszawa.

Jakie nagrody otrzymał Michał Kempa?
Michał Kempa wygrał wiele istotnych konkursów, w tym I miejsce PaKA w roku 2012 czy II miejsce w Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka w 2012 roku. Został także laureatem nagrody Trytona na FAMA Festiwal 2015.
W jakich miejscach występował Michał Kempa?
W czasie swojej wieloletniej kariery artysta wystąpił w takich kultowych miejscach jak Annoyance Theater i Laough Factory w Chicago czy Gotham Comedy Club w Nowym Jorku. W Polsce warto wspomnieć natomiast o Piwnicy pod Baranami w Krakowie.
Z kim współpracował Michał Kempa?
Artysta podjął współpracę m. in. z Kubą Wojewódzkim, Wojciechem Fiedorczukiem, Mikołajem Januszem, Piotrem Szumowskim, Arturem Kurasińskim, Błażejem Królem czy Marcinem Prokopem.
Jaką szkołę ukończył Michał Kempa?
Michał Kempa jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Skończył także Manhattan Comedy School w Nowym Jorku oraz The iO Theater w Chicago.
Jaki tytuł nosi książka Michała Kempy?
Debiutancka książka komika zatytułowana jest "Ostatni rok lekkiego życia". Swoją premierę miała 12 października 2022 roku.

Fani lubią też

Zobacz też