Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

.bHP

.bHPOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zespół .bHP to młoda, warszawska formacja, która tworzy muzykę nu metal. Owocem tego jest pierwsza płyta kapeli, która ukazała się w 2022 roku. Czego zatem można się spodziewać po tym zespole? Przede wszystkim mocnego brzmienia, i nu metalu, który powraca w zupełnie świeżej odsłonie.

bHP - informacje o zespole

Kapela .bHP to zespół, który razem występuje już od kilkunastu lat. W obecnym gra on jednak od 2019 roku, kiedy zespół się reaktywował i powrócił na scenę. Od tego czasu, kapela zaskakuje starannie dobranym zestawem muzyków, którzy ożywili gatunek nu metal w Polsce. Zespół .bHP składa się z 5 członków – należą do niego: perkusista Igor, wokalistka Asia,  gitarzysta Filip, basista Marcin oraz DJ Ave, który jest producentem muzycznym zespołu. Każdy z nich ma również bogaty dorobek muzyczny.

Kim są członkowie zespołu .bHP?

Perkusista Igor występował wcześniej w zespole Pale Dawn, który gra alternative metal. Co więcej znany jest także z tworzącego elektronikę, jednoosobowego projektu Nemamyxine oraz death metalowego zespołu Deathyard. Z kolei wokalistka zespołu, Asia jest kojarzona głównie z muzyki alternatywnej oraz country. Mało kto wie natomiast o tym, że DJ Ave i gitarzysta Filip znali się wcześniej ze składu Stop The Panic. Ponadto Ave DJ był producentem bitów Filipa – również przy jego solowym projekcie Filip Validator. Natomiast basista kapeli Marcin grał w deathcorowym zespole Midnight Shall I Wear oraz jeszcze mroczniejszym – Alpha Zero.

Jaką muzykę gra zespół .bHP?

Muzyka tworzona przez .bHP przypomina mieszankę klimatów wczesnych lat 2000. oraz mocnego, nowoczesnego grania. Nie brak w niej również elektroniki – wszystko za sprawą członków ekipy, którzy wywodzą się z zupełnie innych gatunków muzycznych. To z kolei sprawia, że w piosenkach .bHP nie brak różnorodności. Słychać ją również na debiutanckim albumie zespołu, który ukazał się w 2022 roku. Płyta była poprzedzona premierą singla "Drift Away", który ukazał się wiosna 2021 roku. Kawałek wyróżnia się agresywnym damskim wokal, który połączono z growlami od basisty. Do tego dołożono także ciężkie gitary, które AVE DJ uzupełnił skreczami ze starych płyt winylowych.

Debiutancka płyta

Mowa o albumie "BUMP", który ukazał się w 2022 roku. Czego można się po niej spodziewać? Przede wszystkim mocnego, nu metalowego brzmienia. Warszawski skład .bHP zaskakuje kilkoma kawałkami, które ukazały się na płycie. Utwory porywają już od pierwszych sekund odsłuchu. Jest w nich zarówno tłusty bas, jak i niski, momentami wręcz magmowy i ciężki riff. Do tego dochodzą także bujające bębny, którym towarzyszy charakterystyczny, "garnkowy" werbel.

To jednak dopiero preludium do tego, co dzieje się później. Następnie wchodzi agresywna w brzmieniu zwrotka wokalistki Joanny, która w przedrefrenie ociera się o wrzeszczenie. Po zwrotce dzieją się natomiast najbardziej interesujące rzeczy, a mianowicie refren, który jest olbrzymią zmianą. Czysto śpiewany jest  nie tylko miodem dla uszu, ale i popisem zdolności wokalnych wokalistki zespołu. Nie sposób również nie zauważyć, jak zgrabnie przechodzi ona od growlu po śpiew. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę gra .bHP?
Zespół .bHP gra nowoczesną muzykę nu metalową. Nie brak na niej mocnych, metalowych brzmień, a nawet i śpiewanych przez wokalistkę refrenów.
Jak nazywa się pierwsza płyta zespołu .bHP?
Kapela zadebiutowała płytą "BUMP", która ukazała się w 2022 roku.
Z jakich kawałków jest znany zespół .bHP?
Warszawska kapela .bHP jest znana głównie z mocnych, nu metalowych kawałków. Wśród nich duża popularnością cieszy się m.in. piosenka "Drift Away", która wyszła w 2021 roku i była singlem poprzedzającym premierę pierwszej płyty zespołu.

Fani lubią też

Zobacz też