Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Kraków Street Band

Kraków Street Band

Kraków Street BandOpisWydarzeniaKraków Street Band - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Kraków Street Band to ośmiu muzyków, którzy świetnie bawią się na scenie, tworząc muzykę w klimacie jazzu, bluesa oraz nowoczesnego folku. Ze względu na nazwę, a także niesamowitą popularność, grupa stała się wizytówką Krakowa. Grają w klubach, pod gołym niebem, na festiwalach w Polsce i za granicą. A jak to wszystko się zaczęło?

Kraków Street Band - historia zespołu

Pewnego dnia w 2014 roku ośmiu mężczyzn grających na różnych instrumentach podjęło decyzję, która zaważyła na całym ich życiu. Założyli Kraków Street Band i na początku grali tylko na rynku w Krakowie. Niedługo później postanowili nagrać swoją pierwszą płytę. Fundusze na ten cel zbierali dzięki kampanii crowfundingowej. Ludzie samodzielnie wpłacali tyle, ile chcieli na specjalne konto. W krótkim czasie muzycy uzbierali 170% kwoty, która była ich celem. 

W tym samym czasie wzięli udział w "Must Be The Music". Jury wypowiadało się o nich przychylnie na każdym etapie. Dotarli do finału. Później czasopismo "Twój Blues" przeprowadziło coroczną ankietę. Kraków Street Band zostali "Odkryciem Roku 2014". Rok później zgarnęli nagrodę dla "Zespołu Roku 2015". 

Kraków Street Band - kariera rozpędzona jak pendolino

W kolejnym roku nagrali swoją drugą płytę. Tym razem poświęcili ją Jerzemu Wójcikowi, który był polskim prekursorem muzyki bluegrassowej. Podczas nagrań współpracowali z różnymi artystami z Krakowa oraz z Krystyną Święcicką–Wójcik. 

W 2018 roku, cztery lata po rozpoczęciu kariery, wygrali eliminacje do European Blues Challenge w norweskim mieście Hell i mogli tam reprezentować nasz kraj. Niedługo później wokalista zespołu został nagrodzony tytułem "Wokalisty Roku 2017", a jeden z gitarzystów (Tomek Kruk) - "Gitarzysty Roku 2017" przez czasopismo "Twój Blues". 

Zespół występował w różnych programach radiowych i telewizyjnych, m.in.:

  • Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej,
  • Dzień Dobry TVN.

Chłopaki zagrali na licznych festiwalach w Polsce, m.in. podczas Pol'and'Rock w Kostrzynie, Rawa Blues w Katowicach, Green Festival w Olsztynie, OFCA w Oleśnicy, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Zdarzenia Muzyczna w Mielcu, Krakowski Festiwal Filmowy, Swing Era Festival w Krakowie oraz Breakout Days w Rzeszowie.

Stanęli także na wielu scenach zagranicznych festiwalów, m.in. Szgiet (Węgry), Eutin Bluefest (Niemcy), ProLoco Sarmede (Włochy), Noc Muzeów (Węgry).

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Kraków Street Band - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kraków Street Band?

Miejscowości, w których Kraków Street Band wystąpi w najbliższym czasie: Toruń.

Jaka płyta Kraków Street Band dostała nominację do Fryderyków 2019?
Płyta "Going Away" była nominowana w kategorii "Album Roku" z gatunku Country/Blues.
Kto nagrał teledysk do piosenki "Fluke"?
Muzycy zrobili to samodzielnie, gdy byli w trasie koncertowej.
Kto wchodzi w skład zespołu Kraków Street Band?
W skład zespołu wchodzi 8 mężczyzn: Łukasz Wiśniewski (wokalista + harmonijka i gitara akustyczna), gitarzyści Tomek Kruk i Jarek Meus, perkusista Adam Partyka, kontrabasista Miłosz Skwirut, saksofonista Krzysztof Chlipała, trębacz Radek Morsuk oraz realizator Krzysztof Murawski.

Fani lubią też

Zobacz też