Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Kontrast

Kontrast

Sprawdź wydarzenia
KontrastOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kontrast to jeden z młodszych zespołów gdyńskiej sceny muzycznej. Grupa tworzy muzykę z pogranicza jazzu, popu, muzyki alternatywnej oraz bluesa. Każda z piosenek jest inna i zawiera indywidualną mieszankę tych wszystkich składników. Mimo dość młodego wieku, świetnie oddają w swoich utworach wspomnienia i klimat Gdańska. 

Skład zespołu Kontrast

W skład zespołu Kontrast wchodzi pięcioro muzyków. Na perkusji gra Jakub Siekierski, a na basie - Mateusz Tomaszewski. W zespole jest także dwóch gitarzystów: Bartek Pawłowski oraz Stanisław Idzior. Wokalistką grupy Kontrast jest Karolina Romanowska. Choć każda z tych osób jest zupełnie inna, świetnie się dogadują i razem tworzą wspaniałą muzykę, która wyraża ich wspólną pasję. 

Początki kariery 

Zespół Kontrast wypuścił swoje dwa pierwsze single w 2021 roku. Pierwszy z nich nosił tytuł "Amatorskie P0rno" i został nagrany we współpracy z Mac Sch. Drugim singlem był utwór zatytułowany "Trzy gramy nieba". W kolejnym roku wypuścili singiel "Brak Sygnału". Co ciekawe, na gitarze basowej zagrał w nim Jakub Kaźmierczak, a na klawiszach - Tymon Kolubiński. 

Podczas swojej kariery mieli okazję grać różne koncerty oraz występować w Radiu Mors. Ich największym jak dotąd (2023 rok) koncertem był występ w czerwcu 2022 roku w Nowym Haremie w Gdyni. Sprzedali oni wtedy niemal 600 biletów. Za to jednym z ich pierwszych występów był koncert na Połownikach 3 Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Pierwszy koncert dali w maju 2021 roku. W czerwcu tego samego roku zagrali także na Specjalport Gdynia. Koncert miał miejsce na skwerze Kościuszki. Później poinformowali o pracy nad nowym singlem.

Dyskografia zespołu Kontrast

W 2021 roku zespół Kontrast wypuścił swój pierwszy album płytowy. Nosił on tytuł "Heca" i znalazło się na nim 10 utworów. Ich tytuły to:

  • "Amatorskie P0rno" (nagrany wspólnie z Mac Sch)
  • "Insomnia" (nagrany z Yung Juri)
  • "Opener"
  • "Van Damme"
  • "Livorno"
  • "Aha"
  • "Baggy"
  • "Chaos" (nagrany z Yacobem)
  • "Ale heca"
  • "Halle Berry" (nagrany z Igą Gronowską)

Utwory trwają od około dwóch i pół minuty do ponad pięciu minut.

Oprócz tego zespół wypuścił także inne swoje utwory. Jednym z nich jest "Brak sygnału". Piosenka została wypuszczona dokładnie 30 września 2022 roku. Została nagrana z Jakubem Kaźmierczakiem. Nagrania miały miejsce w studiu Ramtamtam, które mieści się w Sopocie. Za mix piosenek odpowiadał Rafał Serwatka, a za mastering - Benek Olędzki.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najchętniej słuchane utwory zespołu Kontrast?
Według Spotify najchętniej słuchane są trzy pierwsze single zespołu, czyli "Amatorskie P0rno", "Brak sygnału" oraz "trzy gramy nieba".
Ile razy została odsłuchana piosenka "Amatorskie P0rno"?
W samym tylko serwisie Spotify została ona odtworzona niemal pięćdziesiąt tysięcy razy.
Czy zespół Kontrast ma profile w mediach społecznościowych?
Tak, ma profile na Facebooku, Instagramie oraz TikToku. Artyści dzielą się tam swoimi planami, tworzoną przez nich muzyką oraz przyszłymi koncertami i wrażeniami z tych, które już się odbyły.
Czy zespół Kontrast udziela się charytatywnie?
Tak, jednym z takich działań jest chociażby koncert podczas wydarzenia 3city4Turkiye. Biorą także udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Od kiedy zespół Kontrast występuje w obecnym składzie?
Od 5 grudnia 2022 roku, kiedy to do zespołu dołączył Mateusz Tomaszewski.

Fani lubią też

Zobacz też