Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Justyna Święs

Justyna Święs

Justyna Święs OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Justyna Święs urodziła się w 1997 roku w Zabrzu. Na polskiej scenie pojawiła się w 2011 roku podczas konkursu piosenki, na którym poznała swojego późniejszego partnera wokalnego. Znana jest przede wszystkim z muzycznej twórczości właśnie w duecie The Dumplings z Kubą Karasiem.

Justyna Święs - cenna postać na polskiej scenie

W 2015 roku odnieśli wspólny sukces, otrzymując Fryderyka w kategorii "Fonograficzny debiut roku". Muzyka Justyny Święs jest dość specyficzna. Można ją zakwalifikować jako electropop. Delikatny, subtelny głos wokalistki w połączeniu z zabarwioną elektronicznymi brzmieniami muzyką popularną oraz nietuzinkowymi tekstami tworzą naprawdę wciągający klimat.

 

Poza tym, że Justyna Święs ma doskonały głos, jest ona również aktorką. Poszła w tym przypadku śladami swoich rodziców, dwojga aktorów, Barbary Lubos - Święs i Artura Święsa. W swojej filmografii ma na koncie trzy pozycje fabularne, "Drzazgi" i "Zgorszenie publiczne" z 2009 roku oraz "Ewę" z roku 2010.

Koncerty Justyny Święs

W wykonaniu Justyny Święs koncerty są prawdziwą bombą emocjonalną. Zarówno poruszające teksty, jak i elektryzujące brzmienia przyciągają coraz więcej fanów. The Dumplings można było zobaczyć między innymi w 2018 roku na kultowym wrocławskim festiwalu One Love Music. Wzięli również udział w znanych festiwalach w Wielkiej Brytanii, takich jak Liverpool SoundCity czy The Great Escape w Brighton. Wierzyć się nie chce, że tak utalentowani artyści, doceniani w świecie, cięgle pozostają w niszy polskiego rynku. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Mariusz Partyka, CC-BY-SA 3.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Justyna Święs?
Justyna Święs urodziła się w Zabrzu
Czy Justyna Święs występuje w zespole?
Justyna Święs jest częścią zespołu The Dumplings
W jakich filmach występowałą Justyna Święs?
Justynę Święs można zobaczyć w takich produkcjach filmowych jak Drzazgi czy Zaproszenie publiczne
Kiedy urodziła się Justyna Święs
Justyna Święs urodziła się 16 kwietnia 1997 roku

Fani lubią też

Zobacz też