Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Joda

JodaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Joda to raper młodego pokolenia. Znany z utworów takich jak: "Polskie Miami", "Niepewne jutro", "Osiedlowa lambada" oraz wielu innych, artysta na polskiej scenie muzycznej zadebiutował w 2014 roku albumem "Wielkie Sny". Od tamtej pory wiele się zmieniło, a w tym m.in. crew, z którym Joda występuje.

Początki kariery

Joda, czyli Przemysław Jodowski to raper urodzony w 1987 roku w Malborku. Joda to niejedyny pseudonim artystyczny rapera – artysta znany jest także jako JodSen. Początki przygody Jody z muzyką sięgają już początków 2000 roku. To właśnie wtedy ukazały się jego pierwsze bootlegi i nieoficjalne kawałki. Pierwsza płyta artysty ukazała się dopiero w 2014 roku. Jego debiutancki album zatytułowany "Wielkie Sny" został wydany przez wytwórnię Urban Records, z którą po wydaniu tego krążka, raper zawiesił współpracę..

Kolejne sukcesy muzyczne

Kolejna płyta Jody ukazała się już w 2017 roku i została wydana już pod skrzydłami BOR Records. Krążek ten zapoczątkował współpracę artysty z poznańskim BOR–em, jednak to dopiero kolejny album przyniósł mu większego rozgłosu. Mowa o płycie "Orientorient", która ukazała się już 2 lata później i w 2018 roku narobiła jeszcze większego szumu wokół jego osoby. Wszystko za sprawa kawałków, które w parze z konkretną i szczerą nawijką o tematyce osiedlowej, zdobyły uznanie szerszego grona odbiorców. 

BORCREW

Od 2017 roku przez kilka kolejnych lat Joda miał okazję nagrywać z BOR Records – poznańskim kolektywem muzycznym założonym przez Palucha. To właśnie dzięki tej współpracy kariera rapowa Joda nabrała rozpędu. Będąc członkiem kolektywu BORCREW jego płyta "Orientorient" pokryła się platyną. Co więcej, pojawili się na niej także gwiazdy takie jak: Paluch, Kobik, Gedz i Aero. Współpraca z BOR-em dobiegła jednak końca w 2022 roku.

"Ogarniente" i dalsze sukcesy

"Ogarniente" to krążek, którym raper zaskoczył wszystkich rok później. Na płycie tej artysta zaserwował swoim fanom mocne bity, które w połączeniu z szczerymi i bezkompromisowymi tekstami, trafiły w gusta wielbicieli polskiego hip hop'u. Na płycie tej gościnnie wystąpili raperzy tacy jak: Paluch, Gedz, Kizo oraz Słoń. Nic więc dziwnego, że krążek ten stał się ogromnie popularny – zwłaszcza wśród fanów poznańskiego Biura Ochrony Rapu. Wstąpienie do tego crew sprawiło, że raper stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny. To właśnie wtedy jego teledyski zdobył pierwsze wielomilionowe wyświetlenia na YT, a chwile potem nastąpiła pierwsza trasa koncertowa – tuż u boku artystów współpracujących z BOR.

Odejście od BOR

Nagrywając z BOR, Joda zyskał nie tylko rozgłosu, ale i szansy na to, by współpracować z topowymi artystami, takimi jak Paluch, Gedz, Szpaku, Słoń czy Gibbs. Wtedy również zaliczył on występy na największych rapowych festiwalach. Wśród nich pojawiły się m.in. występy na czeskim HH Kemp, polskim HH Festival w Płocku oraz wielu innych wydarzeniach muzycznych. W lutym 2021 roku ukazał się już 5, solowy krążek rapera – "Niepewne jutro". Poza ulicznymi brzmieniami i mocnymi bangerami artysta ucieka do nowych rozwiązań muzycznych. A wraz z nimi odchodzi również od kolektywu BOR, co miało miejsce na początku 2022 roku. Co ciekawe, jak artysta sam mówi – do rozwijania swoich umiejętności w tym temacie zainspirowała go pandemia oraz serial ''Gambit Królowej''. Jak również artysta sam zapowiada, ma w planach otworzenie własnej wytwórni.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Joda?
Raper Joda naprawdę nazywa się Przemysław Jodowski.
Skąd pochodzi Joda?
Raper pochodzi z Pomorza. Urodził się w 1987 roku w Malborku.
Jak nazywa się pierwszy album Joda?
Raper zadebiutował w 2014 roku albumem “Wielkie Sny” wydanym przez Urban Records.
Z kim Joda miał okazję nagrać piosenki?
W kawałkach rapera zagrali gościnnie m.in. Paluch, Gedz, Kizo, Słoń, Szpaku, Słoń, Gibbs i wielu innych.
Czy Joda zdobył platynową płytę?
Tak. Platyną pokrył się krążek “Ogarniente”, który raper wypuścił wraz z BOR.
Czy Joda współpracował z BOR?
Tak, raper był częścią poznańskiego kolektywu BOR w latach 2017–2022.

Fani lubią też

Zobacz też