Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jacob Lee

Jacob Lee

Jacob LeeOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jacob Lee Christian Blowes, występujący jako Jacob Lee urodził się 4 listopada 1994 roku i spędził dzieciństwo w Gold Coast — nadmorskim mieście w stanie Queensland w Australii. Swoją działalność muzyczną artysta rozpoczął na ulicach miasta Surfers Paradise dając występy jako grajek uliczny przez 4 lata. W 2011 roku Jacob Lee wziął udział w trzecim sezonie australijskiej wersji popularnego programu “The X Factor”, gdzie awansował do etapu bootcamp, w którym uczestniczy ćwiczą pod okiem trenerów śpiewu. Jeden z jurorów programu — piosenkarz Guy Sebastian uznał, że Jacob Lee jest za młody, aby rozpocząć karierę muzyczną. Był to moment, który zakończył jego obecność w “The X Factor”.

 

W 2012 roku artysta przez krótki czas był członkiem boysbandu Oracle East, założonego przez rozgłośnię radiową Gold Coast —  Sea FM, a w 2014 roku spróbował swoich sił w trzeciej edycji programu “The Voice” (Australia). Jego trenerem był muzyk will.i.am. z zespołu The Black Eyed Peas. Lee został wyeliminowany w jednym z odcinków programu po wykonaniu piosenki Guya Sebastiana “Battle Scars”.

 

Jacob Lee ma na swoim koncie ponad 250 mln wyświetleń na YouTube oraz 200 mln odsłuchań na platformie streamingowej Spotify. Jest założycielem i właścicielem wytwórni muzycznej “Philosophical Records” oraz “Lowly Labs”. Jacob Lee jest dumny z tego, że może pozostać niezależny. Wydał do tej pory 3 EP-ki (każda zawierająca 4 utwory), 6 albumów studyjnych oraz 135 filmów na YouTube.

Jacob Lee — albumy

Po udziale w dwóch programach typu talent show: “The X Factor” i “The Voice”, Jacob Lee uznał, że nie jest to droga, którą chce podążać. W czerwcu 2014 roku artysta wydał swój debiutancki singiel “Chariot”. 6 lutego 2016 roku została wypuszczona piosenka “Sine Qua Non”, a już w 2017 roku ukazała się trzecia EP’ka wokalisty — “Clarity”. Jego pierwsza płyta jako niezależnego artysty — “Philosophy” ukazała się w 2019 roku. Została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Na krążku znajdują się takie hity jak: “Demons” czy “I Belong to You”. Drugi album muzyka został wydany już rok później, nosi tytuł “Conscience”. Jacob Lee w 2016 roku został zaproszony przez zespół “Social Hooliganz & Trifo” do współtworzenia i współwykonania piosenki “Need to Feel”, która to znalazła się na 12. miejscu australijskiej listy przebojów ARIA Club Tracks. Grupa “Social Hooliganz” zdecydowała się powtórzyć sukces współpracy z Jacobem Lee i zaprosiła artystę ponownie do piosenki “Stars at Night”. Utwór znalazł się na 36. miejscu na liście ARIA Club Tracks.

Jacob Lee — koncerty

W styczniu 2016 roku Jacob Lee był artystą otwierającym koncert australijskiego boysbandu “Justice Crew”. Muzyk towarzyszył grupie w podczas trasy koncertowej w Nowej Południowej Walii z Coffs Harbour do Sydney.

Jacob Lee — koncerty 2022 i bilety

Jacob Lee w Polsce miał wystąpić w warszawskiej Hydrozagadce. Niestety ze względu na pandemię koncert nie odbył się, a przekładana europejska trasa koncertowa Jacoba Lee została odwołana. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy zaczęła się kariera Jacoba Lee?
Kariera Jacoba Lee zaczęła się w 2012 roku, kiedy to stał się członkiem boysbandu Oracle East, założonego przez rozgłośnię radiową Sea FM.
Jakiego rodzaju muzykę tworzy Jacob Lee?
Gatunki, które można wyróżnić w twórczości Jacoba Lee to pop oraz współczesne R&B.
Jakie albumy wydał dotychczas Jacob Lee?
Albumy wydane przez Jacoba Lee to: “Philosophy”(2019) oraz “Conscience”(2020).

Fani lubią też

Zobacz też