Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Hania Rani

Hania Rani

Sprawdź wydarzenia
Hania RaniSzczegółyOpisWydarzeniaHania Rani - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
05.09.1990
miejsce urodzenia:
Gdańsk
dyscyplina:
Wokalistka, pianistka i kompozytorka
social media:

Opis

Hania Rani to polska artystka, która garściami czerpie z muzyki filmowej, współczesnej elektroniki i ambientu. Jest pianistką, kompozytorką i wokalistką. Wielokrotnie doceniono ją nagrodami branżowymi, m.in. podczas gali Fryderyki.

Historia Hani Rani

Hania Rani, a właściwie Hanna Maria Raniszewska, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, urodziła się w 1990 roku w Gdańsku. Już jako nastolatka wykazywała duże zamiłowanie do muzyki. Najpierw ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w swoim rodzinnym mieście, a później Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.

Hania Rani pokazała swoją twórczość światu już po studiach. Mając 25 lat, wydała swoją pierwszą płytę w duecie z Dobrawą Czocher. To dało początek kolejnym utworom oraz płytom, które w kolejnych latach zaczęły się pojawiać regularnie.

Twórczość Hania Rani jest i była nie tylko świetnie przyjmowana przez publikę, ale także organizacje branżowe. Już w 2018 roku artystka za płytę "Mi" wydaną z Joanną Longić otrzymała Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia, a później nominację do Fryderyków 2019 w kategorii "Fonograficzny debiut roku". Choć tym razem nie otrzymała statuetki, to w kolejnym roku zdobyła ich aż kilka. Za debiutancki album solowy "Esja" wręczono jej cztery Fryderyki - za "Album Roku Alternatywa", "Nowe Wykonanie", "Fonograficzny Debiut Roku" oraz "Kompozytora Roku". Hania Rani ma na swoim koncie także nagrodę indywidualną z 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którą dostała za utwory z filmu "Jak najdalej stąd". Zostały one umieszczone na jednej z płyt artystki, tj. "Music for Film and Theatre".

Hania Rani: dorobek muzyczny

Hania Rani ma na swoim koncie 8 albumów. Choć znaczną część z nich wydała samodzielnie, to niektóre krążki są efektem współpracy z innymi artystami. Pierwsza płyta ujrzała światło dzienne w 2015 roku. Hania Rani nagrała ją z Dobrawą Czocher i zatytułowała "Biała flaga". Kolejny album, czyli "Mi" również powstał w duecie, tym razem z Joanną Longić. Miało to miejsce w 2018 roku.

Na debiutancki krążek artystki trzeba było nieco poczekać. Pojawił się on dopiero w 2019 roku i został zatytułowany "Esja". Zdobył ogromną popularność, dzięki której pokrył się złotem w Polsce. Idąc za ciosem, Hania Rani wydała kolejną solową płytę już rok później. W 2020 roku światło dzienne ujrzała "Home", później w 2021 roku - "Music for Film and Theatre" i "Inner Symphonies", a w 2022 roku - "Venice".

Najnowszy album Hani Rani to propozycja z 2023 roku. Krążek został zatytułowany "On Giacometti" i znalazło się na nim 13 utworów. Są to:

 • Allegra,
 • Spring,
 • Stampa,
 • Struggle,
 • Morning,
 • In Between,
 • Knots,
 • Dreamy,
 • Storm,
 • Time,
 • Mountains,
 • Annette,
 • Alberto.

Hania Rani: koncerty i festiwale

Ze względu na charakter swojej muzyki Hania Rani występuje głównie na solowych koncertach. Pojawia się w największych miastach Polski, a także poza granicami kraju. Do tej pory mogliśmy jej posłuchać m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, ale także w Niemczech w Berlinie. To jednak nie oznacza, że całkiem stroni od festiwalów. Okazjonalnie pojawia się również na dużych wydarzeniach muzycznych. Wystąpiła już m.in. na Letnich Brzmieniach w Krakowie, OFF Festival w Katowicach, Meinklang Festival w Czechach czy Enea Spring Break w Poznaniu.

Z kim współpracowała Hania Rani?

Hania Rani ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jej kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Dobrawa Czocher - we współpracy artystek powstała płyta "Biała flaga",
 • Joanna Longić - we współpracy artystek powstała płyta "Mi",
 • Voo Voo - we współpracy artystów powstał utwór "Bezruch",
 • Natalia Przybysz - we współpracy artystek powstał utwór "Królowa Śniegu",
 • Czesław Mozil - we współpracy artystów powstał utwór "Z miłości",
 • Tomasz Merńca - we współpracy artystów powstał utwór "On the other side".

Wydarzenia

Wyjątkowy koncert Hani Rani. Gdzie wystąpi artystka?

18.07.2024

MuzykaKoncerty

Wyjątkowy koncert Hani Rani. Gdzie wystąpi artystka?

Hania Rani - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Hania Rani?

Miejscowości, w których Hania Rani wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jak naprawdę nazywa się Hania Rani?
Prawdziwe imię i nazwisko Hani Rani to Hanna Maria Raniszewska.
Ile lat ma Hania Rani?
Hania Rani urodziła się 5 września 1990 roku, a więc w 2023 roku skończy 33. lata.
Skąd pochodzi Hania Rani?
Hania Rani pochodzi z Polski, a dokładniej z Gdańska.
Jak nazywa się najnowsza płyta Hani Rani?
Najnowsza płyta Hani Rani powstała w 2023 roku. Nosi tytuł "On Giacometti".
Z kim współpracuje Hania Rani?
Hania Rani ma na swoim koncie współprace m.in. z takimi artystami jak Dobrawa Czocher, Joanna Longić, Voo Voo, Natalia Przybysz, Czesław Mozil czy Tomasz Merńca.

Fani lubią też

Zobacz też