Donguralesko

Donguralesko

Donguralesko czyli Piotr Górny to urodzony w 1980 roku w Poznaniu, polski raper, producent muzyczny i przedsiębiorca. W 2008 roku założył firmę odzieżową El Polako którą prowadzi do dzisiaj. W 2007 roku przez dwa lata prowadził wytwórnię muzyczną 5 Element.

Rozwój kariery aktorskiej Donguralesko

Donguralesko działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. Współtworzył takie zespoły jak Rapscalion X, Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel, G.T.W. oraz #Bengazi. Donguralesko współpracował z takimi wykonawcami jak Tede, Sido, Matheo, Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, Kaczor,VNM, Wdowa, Pih, Chada, Rafi, Shellerini, Fokus, Rahim, Grubson, Sitek, Pezet, Michał Urbaniak, Białas, JWP, Pablopavo, Paprodziad, Major SPZ, czy Bedoes.

 

W tekstach Donguralesko można usłyszeć o tematach takich jak do tematyki Bliski Wschód, uchodźcy – co powiązane jest z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania. W 2011 roku artysta uplasował się na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

 

W 2020 roku Donguralesko ogłosił że planuje wydanie nowej płyty Dziadzior. Wśród gości na krążku znaleźli się między innymi Shellerini, Miły ATZ, Pokahontaz, Paprodziad (Łąki Łan), Pablopavo, Lua Preta, Major SPZ orazBedoes. Koncerty Donguralesko za każdym razem cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród fanów jego twórczości. Są też doskonałą okazją do wysłuchania utworów z repertuaru artysty na żywo.

Donguralesko - Często zadawane pytania

  • Donguralesko wystąpi w Katowicach 6 sierpnia w ramach koncertów Lato w Plenerze (dziedziniec Fabryki Porcelany)
  • Donguralesko wystąpi w Warszawie 7 sierpnia w ramach koncertów Lato w Plenerze (Letnia Scena Progresji / Rejs)
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Donguralesko
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/