Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

Caribou

CaribouOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Caribou, a właściwie Dan Snaith, urodzony w 1979 roku, kanadyjski multiinstrumentalista i kompozytor i producent, tworzący muzykę elektroniczną, alternatywną, który do 2004 roku grał pod pseudonimem Manitoba, ale musiał go zmienić gdyż został oskarżony o kradzież, plagiat przez innego muzyka o prawdziwym nazwisku Manitoba.

Caribou - informacje o artyście 

Obecnie muzyk tworzy i mieszka w Londynie. Muzyk znany jest z bardzo znany z żywiołowych i wręcz psychodelicznych koncertów. Caribou muzyka jest pełna elektronicznych brzmień oraz odgłosów, dźwięków z natury zarejestrowanych na całym świecie. Artysta ma dyplom doktora z dziedziny matematyki, dzięki temu jego utwory mają swoisty "matematyczny" charakter, dźwięki są dobierane w sposób precyzyjny, tworzy muzykę elektro połączoną właściwie ze wszystkimi możliwymi dźwiękami, tworząc zmiksowane arcydzieła.

Muzyk zdobył prestiżową nagrodę przyznawaną w Kanadzie tzw. Mercury Music Prize – Polaris Music Prize za jego pierwszy autorski album "Andorra", dzięki któremu podjął później współpracę ze znanymi muzykami jazzowymi takimi jak: Colin Fisher, Kyle Brenders oraz Steve Ward.

 

Jego ostatnia płyta zatytułowana "Swim" ukazała się w 2010 roku. Utwór promujący album zatytułowany jest "Odessa", który tak jak i pozostałe utwory na płycie są wykonane w konwencji klubowej o bardzo psychodelicznym charakterze.

Caribou w Polsce 

Caribou koncerty realizował w Polsce dwukrotnie, i spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności. Na żywo Artysta gra zazwyczaj na perkusji. Pierwszy raz w Polsce koncert odbył się w 2008 roku na Scenie Leśnej podczas OFF Festivalu oraz w 2010 roku w ramach All About Freedom Festival w Gdańsku. 

Artysta bardzo dużo koncertuje po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Europie oraz Azji.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Alex Reynolds CC-BY-SA 3.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też